Podsumowanie rozgrywek Ligi ROW

2012-12-06, Autor: Tomasz Kowalczuk - Liga ROW
Sezon 2012 za nami. Dla niektórych bardzo dobry, obfitujący w trofea. Dla innych mniej, ale tak to wszędzie bywa.

W rozgrywkach wzięło udział 637 zawodników zrzeszonych w 23 drużynach. Robi wrażenie. Tak, tylu zawodników przewinęło się w tym sezonie przez  wszystkie drużyny. Daje to średnio prawie 28 zawodników na drużynę. Niby dużo, ale w ilu meczach drużyny grały po 11, albo nawet po 9 zawodników, a czasami oddawały mecze walkowerem z powodu braków kadrowych. Tak to bywa w rozgrywkach amatorskich - gramy dla  przyjemności. Drużyny z trzech pierwszych miejsc w obu ligach zostały nagrodzone pucharami.

Mistrzostwo i Puchar Ligi zdobyła drużyna MaxBudu Wielopole. Tuż za ich plecami zameldował się Marat Rybnik, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna FC Morgan Chwałowice. Do drugiej ligi spadła Victoria GłożynyAmator Boguszowice.

W drugiej lidze pierwsze miejsce zajęła drużyna RKP 4 Reacing Team, a na drugim miejscu zameldowały się FC Baranowice i te dwie drużyny awansowały do pierwszej ligi. Trzecie miejsce zajął zespół Dżonsonów, który spotkał się w meczu barażowym o prawo gry w pierwszej lidze, z dziesiątym zespołem pierwszej ligi, z Rodbudem Piaski, ale uległ im 1-3 i tym samym Rodbud pozostał w gronie pierwszoligowców.

Teraz trwa przerwa w rozgrywkach, a na wiosnę ruszamy z nowym sezonem.