zamknij

Wiadomości

Połasił się na narzędzia budowlane za 4 tys. złotych. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

2014-09-30, Autor: bf, źródło: KMP Żory
Tylko kilka godzin zajęło kryminalnym z Żor zatrzymanie sprawcy, który pod osłoną nocy włamał się do samochodu w centrum miasta i ukradł z niego przedmioty warte ponad 4 000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Za włamanie grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Policyjny dozór i wizja spędzenia najbliższych 10 lat za kratkami - to cena jaką będzie musiał zapłacić 34-letni włamywacz, który w nocy okradł zaparkowany w centrum miasta samochód. - Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin później przez operacyjnych z Żor, którzy odzyskali też część skradzionego łupu. Jak ustalili śledczy 34-latek spędzał wieczór w jednym z lokali rozrywkowych, kiedy po północy wyszedł na zewnątrz postanowił włamać się do renault megane, w którym przez szybę zauważył skrzynki pełne narzędzi budowlanych. Z samochodu zabrał też dokumenty firmowe i klucze należące do 24-letniego przedsiębiorcy – powiedziała asp. szt. Kamila Siedlarz.Włamywacz usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Zanim sprawa trafi na wokandę będzie musiał stawiać się na dozór, jakim objął go prokurator.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Pan C. 2014-09-30
    21:11:44

    8 0

    Ustalmy fakty. Sprawca przestępstwa ma 26 lat...w zasadzie sprawców było dwóch, co ukazuje nagranie z monitoringu znajdującego się w obszarze zdarzenia.Sprawdza wyszedł z lokalu nie po północy lecz 20 minut wcześniej.Policja nie posiada takowego nagrania,ponieważ mimo zapewnień, że zgłosi się by je zobaczyć nie stawiła się na miejscu. Sprawdza został wypuszczony na wolność po czym dwa dni później okradł market budowlany Castorama Żory. Po tym zdarzeniu sprawca ponownie został wypuszczony z Komendy Miejskiej Policji w Żorach po czym dzień później przechadzał się rynkiem delektując się smakiem jabłka.Poszkodowany odzyskał... " też część skradzionego łupu." (..." dokumenty firmowe i klucze należące do 24-letniego przedsiębiorcy..."). Łupu? To rzeczy nie posiadające wartości materialnej. Nasuwa się pytanie czy Żorscy policjanci zrobili co do nich należy czy jak zwykle w takich wypadkach przedstawili Komendantowi wzorowy przebieg postępowania, żeby się nie napracować. ...za co oni dostają wypłatę. Po rozmowie z naszym niezależnym informatorem ustaliliśmy jeszcze kilka faktów przedstawionych przez policję, które mijają się z prawdą.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.