Polska wygrywa klasyfikację medalową ME. Sztafeta z Ewą Swobodą bez krążka

Polska sztafeta kobiet 4x100 m, z Ewą Swobodą w składzie, pobiegła w finałach Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

Po udanych kwalifikacjach (zobacz więcej) Reprezentacja Polski w sztafecie 4x100 m kobiet, z Ewą Swobodą w składzie, pobiegła w finale Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Polkom nie udało się jednak zdobyć krążka.

Żorzanka w niedzielnym finale pobiegła na ostatniej zmianie. W składzie reprezentacji walczyły także Anna Kiełbasińska, Agata Forkasiewicz i Marika Popowicz-Drapała. Polskie sprinterki z czasem 43.24 s zajęły 7. lokatę wyprzedzając Włoszki. Pobiły tym samym rekord sezonu Polek, ustanowiony dzień wcześniej w biegu eliminacyjnym. Sztafetę 4x100 m wygrały Holenderki, przed Brytyjkami i Niemkami.

Warto odnotować, iż Polska wygrała klasyfikację medalową Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2016 w Amsterdamie z sześcioma złotymi, pięcioma srebrnymi i jednym brązowym medalem!

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2