zamknij

Wiadomości

Potrącenie pieszej na Dąbrowskiego oraz kolizje. Policja podsumowała wtorek na żorskich drogach

2017-11-22, Autor: wk

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, w którym ucierpiała 73-letnia mieszkanka Żor. Kobieta została potrącona wczoraj na Dąbrowskiego, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych. Mundurowi apelują po raz kolejny do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, gdyż aura na za oknem nie sprzyja nikomu.

Reklama

Wczoraj, około godz. 16:00, policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąca samochodem osobowym marki Renault 43-letnia żorzanka nie zauważyła przechodzącej przez pasy kobiety i potrąciła ją. 73-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierująca była trzeźwa.

Poza wypadkiem na przejściu dla pieszych, wczoraj w naszym mieście doszło też do kilku niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci byli wzywani dwukrotnie na ulicę Okrężną, a także na ul. Pszczyńską. Powodem większości zdarzeń było nieprawidłowe zachowanie kierowców na drodze, w tym nieprawidłowe skręcanie, czy nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Do kolizji doszło też na ul. Wodzisławskiej. Przyczyną zderzenia samochodów było zasłabnięcie kobiety, która siedziała za kierowcą jednej z osobówek.

Fot. Czytelnik

- Apelujemy do zmotoryzowanych o wzmożoną ostrożność, ale też o to, aby zdjęli nogę z gazu i przestrzegali przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Szczególnie teraz, jesienią zwracajmy uwagę na pieszych pamiętając, że to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pieszym radzimy natomiast pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, ale przede wszystkim też o tym, aby zadbać o swą widoczność, zwłaszcza po zmroku – czytamy w komunikacie żorskiej policji.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Katarzyna Makowska 2017-11-22 11:03:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 25
 • ~mała mi 2017-11-22 11:15:29

  Nie zauważyła, bo...? Gadała przez telefon? Poprawiała grzywkę? Piesi mają się poobwieszać odblaskami żeby byli widoczni? Kiedy urzędnicy zadbają o nasze bezpieczeństwo? Ile osób musi zginąć? Po śmiertelnym potrąceniu kogoś wreszcie oświeciło i poobcinano gałęzie przy tym przejściu.

  Katarzyna Makowska idź na policję. Tam dostaniesz odpowiednie informacje...

  15 16
 • ~Aeska 2017-11-22 13:02:41

  @mała mi, widoczność na drodze wczoraj była praktycznie żadna, więc nawet jeśli ta kobieta patrzyła na drogę to mogła nic nie zauważyć, jeśli piesza miała ciemne ubranie.Już pomijam fakt, że oświetlenie drogi na tym odcinku jest niezbyt satysfakcjonujące. Nie usprawiedliwiam tutaj kierującej pojazdem, bo w tym przypadku powinna dostosować swoją prędkość do warunków jakie panowały i gdyby tak było to możliwe, że dałoby się uniknąć potrącenia.

  18 6
 • ~mała mi 2017-11-22 14:52:47

  @Aeska - jak widoczność jest praktycznie żadna to się za kierownicę nie wsiada. No ale jak trzeba po bułki do Tesco jechać autem... Ogólnie teraz piszę. I co też zauważyłam - kobiety bardzo rzadko przepuszczają pieszych. A druga spawa - telefony komórkowe. A później nie zauważyłam?! Tak samo pijani kierowcy. To jakaś plaga. Ludzie ogarniajcie się!

  11 25
 • ~Aeska 2017-11-22 15:50:05

  @mała mi, auta nie używa się wyłącznie po to, by jechać nim na zakupy. Chyba nie oczekujesz od ludzi, że jak kończą pracę i okazuje się, że jest mała widoczność to będą dylać ileś kilometrów z pracy na piechotę? Wystarczy prowadzić z głową i nawet mała widoczność nie będzie przeszkodą. Zgadzam się - osoby, które wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie i te korzystające z telefonów nie mają zbyt wielkiej wyobraźni i powinno się takie zachowanie ograniczyć, ale nie powinno się od razu zakładać, że jeśli ta kobieta była trzeźwa to na pewno korzystała z telefonu itd. bo sytuacja mogła być różna.

  18 4
 • ~mała mi 2017-11-22 16:14:14

  @Aeska - sama piszesz, że wystarczy prowadzić z głową i mała widoczność nie będzie problemem. Także za takim tłumaczeniem - nie zauważyłam pieszego na przejściu kryje się coś więcej. Człowiek to nie jeż... A jeśli ktoś cierpi na kurzą ślepotę, to tym bardziej nie powinien prowadzić w takich godzinach 16-17.

  9 16
 • ~pikaczu 2017-11-22 22:06:19

  Tak piesi powinni poobwieszać się odblaskami żeby byli widoczni, szczególnie w miejscach w których są słabo widoczni. A z drugiej strony większość pieszych zachowuje się jak święte krowy, myśląc że na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim wszystko im wolno i zachowują się jakby ich nic nie interesowało i byli nietykalni i wchodzą na przejście na nic nie zważając, z drugiej strony dotyczy to także rowerzystów. Proponuje poczytać kodeks i wtedy się stosować. Żeby było jasne nie bronie kierowców i nie krytykuję pieszych. Ale proponuje popatrzeć na dwie strony medalu. A mała mi to chyba nigdy nie prowadziła samochodu.

  26 8
 • ~mała mi 2017-11-22 22:19:14

  Właśnie pikaczu - poczytaj kodeks drogowy to się dowiesz kiedy i gdzie pieszy musi mieć odblaski. I gdzie jest napisane że piesza wtargnęła na przejście? Mało tego - to są oznakowane przejścia dla pieszych, więc wystarczy zwolnić i się skupić, a nie traktować drogi jakby się było na własnym placu.
  I mylisz się - jestem i kierowcą i pieszym.

  8 20
 • ~pikaczu 2017-11-24 19:36:12

  Mała Mi czytaj ze zrozumieniem nigdzie nie pisałem że piesza wtargnęła na przejście, a z drugiej strony gdzie jest napisane że "Nie zauważyła, bo...? Gadała przez telefon? Poprawiała grzywkę?". A kodeks znam bardzo dobrze i piesi powinni nosić odblaski nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam gdzie ich dostrzeżenie będzie utrudnione nawet w terenie zabudowanym. To tak samo można by powiedzieć jak samochód w nocy ma być oświetlony ale podczas mgły już nie. A kodeks proponuje poczytać bo nawet na oznakowanym przejściu pieszy nie jest nietykalny i tez obowiązują go zasady.

  8 3
 • ~mała mi 2017-11-24 20:15:18

  Serio pikaczu znasz kodeks drogowy? Jak jest mgła to włącza się światła przeciwmgłowe ale tylko wtedy kiedy widoczność jest mniejsza niż 50 m. W ciągu dnia też trzeba mieć włączone światła. Hmmm serio jesteś kierowcą?
  I co pieszym dadzą odblaski skoro ktoś jest "ślepy" i ma gdzieś przepisy drogowe?
  W takim razie co miałeś na myśli pisząc że piesi wchodzą na przejście na nic nie zważając? To nie jest wtargnięcie?
  I też masz problemy czytania ze zrozumieniem. Ja to napisałam. Co to za tłumaczenie - nie zauważyłam? Ten gostek który zabił dwie nastolatki w Mikołowie też nie zauważył ludzi na przejściu... I co mi powiesz? Że same sobie są winne bo nie miały odblasków?

  2 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.