zamknij

Wiadomości

Powstanie ścieżka spacerowo-rowerowa na Śmieszku

2021-07-19, Autor: mk

W planach budowa ścieżki spacerowo- rowerowej na terenie kąpieliska Śmieszek. Żory ogłosiły właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.

Reklama

Inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury pieszo-rowerowej na terenie bijącego rekordy popularności w sezonie letnim kąpieliska Śmieszek przy ulicy Rybnej w Żorach.

Powstanie droga o długości około 300 m, szerokości 3 m i nawierzchnia mineralno-epoksydowa. Zainteresowane przetargiem firmy mają czas do 2 sierpnia na składanie ofert.

O planowanych inwestycjach związanych z drogami rowerowymi szerzej pisaliśmy tutaj: Na kole do Pszczyny? Żory mają pomysł na nową trasę rowerową.

Nowość na Śmieszku

Przy okazji warto wspomnieć, że całkiem niedawno na terenie kąpieliska pojawiło się nowe urządzenie do kalisteniki. W jego zestaw wchodzą: drabinki, drążki, poręcze, żmijka i ławeczka. Zapewne latem posłuży plażowiczom a zimą amatorom morsowania.

Lubie odwiedzać kąpielisko Śmieszek?

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~izi 2021-07-20 09:49:00

  ścieżka na Śmieszek świetny pomysł, ale może prezydent Żor przypomni sobie swoją obietnicę z przed 10-u lat o obwodnicy wschodniej, bo obecnie przejechać przez wiadukt i rondo obok Wiślanki to jest po prostu TRAGEDIA!!!

  12 3
 • ~Laki Luk 2021-07-20 13:36:24

  300 metrów? Spacerowo - ROWEROWA? To chyba taki żarcik Urzędu Miasta...

  10 1
 • ~Laki Luk 2021-07-20 13:40:15

  Tak naprawdę to potrzebujemy w Żorach rozwiązania problemu skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Nad Rudą. Przez sygnalizację na tym skrzyżowaniu stoją wszystkie ulice za galerią Wiślanka, codziennie DK81 aż do KFC, ul. Huloki (bo nie da wjechac się na Pszczyńską za DK81) i wiadukt od strony Pszczyny. Dlaczego Prezydent i Radni nie wezmą się za ten problem? Co was Panowie i Panie blokuje?? Niechęć do spostrzegania problemów??

  7 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.