7 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury prezydent, Waldemar Socha wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe.

Nagrody trafiły do zawodników, trenerów i działaczy sportowych.

>>>zobacz galerię zdjęć z rozdania nagród sportowych

W tym roku nagrody przypadły:

Arkadiuszowi Żurkowskiemu i Tomaszowi Hałucha, trenerom i jednocześnie grającym zawodnikom Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gepardy Żory, którzy wraz z drużyną zajęli I miejsce w Ekstralidze Baseballu zdobywając tytuł Mistrza Polski, II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w Softballu, III miejsce w Pucharze Polski Seniorów oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów. Szymonowi Hałucha i Tomaszowi Truszkowskiemu, wieloletnim działaczom sportowym, pełniącym funkcje prezesa i vice-prezesa Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gepardy Żory.

Adrianowi Fojcikowi, wieloletniemu działaczowi sportowemu, prezesowi SSKS Hawajskie Koszule. Ludwikowi Maciejewskiemu, wieloletniemu działaczowi sportowemu i trenerowi SSKS Hawajskie Koszule, którego podopieczni zajęli II miejsce w rozgrywkach Pucharu Śląska w minikoszykówce chłopców (r. 2000 i młodsi). Grzegorzowi Marciakowi, którego praca trenerska przyczyniła się do zajęcia przez drużynę SSKS Hawajskie Koszule II miejsca w rozgrywkach Pucharu Śląska w minikoszykówce chłopców (r. 2000 i młodsi). Pawłowi Sajdykowi, trenerowi SSKS Hawajskie Koszule, którego jednym z sukcesów jest zakwalifikowanie się do kadry Śląska zawodnika prowadzonej przez niego drużyny, Łukaszowi Szymikowi, trenerowi SSKS Hawajskie Koszule, który stale angażuje się w osiąganie coraz to lepszych wyników swoich podopiecznych.

Trenerom Miejskiego Towarzystwa Sportowego - Mirosławowi Szczurkowi i Bartłomiejowi Dudzie, których drużyna zajmuje obecnie II miejsce w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej kobiet.

Zawodnikom drużyny SSKS Hawajskie Koszule, w składzie: Barski Szymon, Czubak Kacper, Forreiter Krzysztof, Gąsior Patryk, Kania Łukasz, Krypczyk Tomasz, Owczorz Paweł, Radoń Karol, Szołtysek Patryk, Tęczarski Jakub, Tomaszewski Dariusz, Walkowski Kacper, Wolder Patryk, Żuk Wiktor, którzy zajęli II miejsce w rozgrywkach Pucharu Śląska w minikoszykówce chłopców (r. 2000 i młodsi).

Patrycji Kapek, która zajęła I miejsce w grze podwójnej i II miejsce w grze mieszanej w tenisie stołowym na Mistrzostwach Śląska kadetek oraz III miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Śląska kadetek, Arturowi Szołtyskowi, Robertowi Szymikowi, Damianowi Wasilewskiemu oraz Mariuszowi Zwolińskiemu, którzy jako drużyna zajęli III miejsce w rozgrywkach II ligi Polskiego Związku Tenisa Stołowego w sezonie 2011/2012.

Zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Salmo Żory: Remigiuszowi Kolawie, który sześciokrotnie uzyskał tytułu Mistrza Śląska i pięciokrotnie tytuł Wicemistrza Śląska w pływaniu na różnych dystansach i różnymi stylami, Roksanie Sałbut, która trzykrotnie zajęła I miejsce i dwukrotnie II miejsce w pływaniu na Mistrzostwach Śląska oraz uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 lat, Agnieszce Tomasiak, która zajęła I miejsce w pływaniu w kategorii 10 lat w konkurencji 100 m stylem motylkowym oraz dwukrotnie II miejsce stylem motylkowym na Mistrzostwach Śląska, Szymonowi Jaworskiemu, który zajął I miejsca na dystansach 50 m i 100 m stylem motylkowym oraz II miejsce stylem dowolnym na Mistrzostwach Śląska kategorii 11 lat.

Zawodnikom Klubu Pływackiego H2O: Lilianie Pająk, mistrzyni Śląska oraz trzykrotnej wicemistrzyni w pływaniu w kategorii 12 lat, Jędrzejowi Błądek, który zajął II miejsce w pływaniu w konkurencji 200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Śląska Młodzików w kategorii 12 lat oraz III miejsce w konkurencji 200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Śląska w kategorii 11 lat.

Zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory: Ewie Swoboda, która dwukrotnie stawała na podium za zwycięstwa na Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 100 m i 300 m, Darii Nowak, która zajęła III miejsce w biegu na 3000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lekkiej Atletyce oraz I miejsce w biegu na 3000 m na Mistrzostwach Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce, Izabeli Lubszczyk, która zajęła I miejsce w biegu na 3000 m na Mistrzostwach Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce, II miejsce w biegu na 2000 m na Halowych Mistrzostwach Śląska Seniorów w Lekkiej Atletyce, Grzegorzowi Biernatowi, który zajął III miejsce w biegu na 300 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, II miejsce w biegu na 300 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce oraz dwukrotnie uzyskał tytuł Mistrza Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce, Markowi Kosowi, który zajął III miejsce w biegu na 200 m na Mistrzostwach Śląska Seniorów, Pawłowi Dzidzie, który zwyciężył w biegu na 100 m i w skoku w dal na Mistrzostwach Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce, zajął także I miejsce w skoku w dal na międzynarodowych zawodach we Włoszech.

Zawodnikom Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żorach: Grzegorzowi Wrońskiemu, który zajął VIII miejsce w finale o Puchar Polski w konkurencji Pdw 60 oraz I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w strzelectwie sportowym kobiet i mężczyzn w pistolecie centralnego zapłonu 30 strzałów, Paulinie Wrońskiej, wicemistrzyni w pistolecie pneumatycznym kobiet na Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w strzelectwie sportowym kobiet i mężczyzn, Zbigniewowi Winiatorskiemu, który zajął II miejsce w pistolecie centralnego zapłonu 30 strzałów oraz III miejsce w konkurencji Pdw 40 w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w strzelectwie sportowym kobiet i mężczyzn.

Zawodnikom Klubu Karate Kyokushin SHOGUN Żory, Bartoszowi Cębrzynie, który zajął II miejsce w kategorii Kumite do 75 kg na XII Ogólnopolskim Akademickim Turnieju Karate - Kyokushin, Dominikowi Chabrzyk, który zajął II miejsce w Kumite do 30 kg w Grand Prix Europy, Monice Kobryń, która zajęła III miejsce w Kumite do 45 kg w Grand Prix Europy, Kacprowi Danilkiewiczowi, który odnosi sukcesy sportowe w konkurencji Kata Karate Kyokushin, Kamilowi Salamon, który zajął III miejsce w Kumite Open na Międzynarodowym Turnieju Karate w Sieradzu, Zofii Pychowskiej Mistrzyni Polski w kategorii W III w wyciskaniu sztangi leżąc.

Zawodnikowi Klubu Sportowego Tytan: Wiesławowi Wróblowi, który zajął I miejsce w Pucharze Świata oraz I miejsce w Mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.

Zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Słoneczko: Wiktorii Weisman, Mistrzyni Śląska w sprinterskim Biegu na Orientację w kategorii K-12 oraz wicemistrzyni na Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biegu na Orientację, Natalii Ignaczak, mistrzyni Śląska w klasycznym biegu na orientację w kategorii K12, Arkadiuszowi Przygodzkiemu, który zajął III miejsce na Mistrzostwach Śląska w średniodystansowym biegu na orientację w kategorii M18.

Zawodnikom drużyny Miejskiego Towarzystwa Sportowego Żory, w składzie: Kąkol Marta, Kukiełka Justyna, Górnioczek Martyna, Duniec Ewa, Buszka Anna, Malaca Paulina, Samson Dominika, które obecnie zajmują II miejsce w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej kobiet.

Zawodnikom Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „GEPARDY Żory”: drużyna seniorów w składzie: Basoń Przemysław, Białek Karol, Bracha Łukasz, Burak Arkadiusz, Dembski Mateusz, Kucera Martin, Kubovcik Martin, Lapczyk Karol, Lisko Michał, Mech Vladimir, Micek Tomas, Mleczko Mateusz, Motas Grzegorz, Orszulik Tymoteusz, Padoł Marcin , Paprocki Mariusz, Paprocki Miłosz, Rainko Ariel, Roggenbuck Robert, Rotter Julian, Stajer Kamil, Truszkowski Paweł, Tyman Łukasz, Żurkowski Tomasz, która zajęła I miejsce w Ekstralidze Baseballu zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0