zamknij

Wiadomości

Progi zwalniające na ulicy Boryńskiej. Dobry pomysł?

2021-04-15, Autor: mk

- Jestem przekonana, że zamontowanie progów zwalniających na tej ulicy wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców – zwróciła się w interpelacji dotyczącej ulicy Boryńskiej, żorska radna Anna Gaszka. Co na to urzędnicy?

Reklama

Chodzi o montaż progów zwalniających na ulicy Boryńskiej w sąsiedztwie bloków 11, 12, 13, 14 na osiedlu Księcia Władysława.

- Prośba wynika z rozmów z żorzanami mieszkającymi w tamtym rejonie, z których wynika, że kierowcy bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość – czytamy w interpelacji radnej Anny Gaszki.

Do tematu ustosunkował się już żorski magistrat. Jak się dowiadujemy, w pierwszej kolejności muszą zostać przeprowadzone pomiary natężenia i prędkości ruchu drogowego.

- Uzyskane wyniki zostaną następnie skierowane na najbliższe posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Komisja po zapoznaniu się z wynikami pomiarów i omówieniu sytuacji drogowej na ul. Boryńskiej wyda stanowisko odnośnie zabudowy progów zwalniających – poinformował prezydent Waldemar Socha.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy progi zwalniające w tym miejscu to dobry pomysł?

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 41

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Laki Luk 2021-04-16
    11:38:50

    7 4

    Zróbmy progi na każdej ulicy - kierowcy wszędzie przekraczają prędkość.... Najbardziej to i tak mnie dziwią bzdurne inwestycje Urzędu Miasta tak jak na ulicy Wodnej w Żorach - ustawiono słupek NA ŚRODKU CHODNIKA, na wysokości progu zwalniającego (wiem - żeby kierowcy nie omijali chodnikiem progu) - ale efekt jest taki że dla osób niewidomych lub poruszających się na wózku to już jest problem. Wysłał bym tego urzędasa żeby zamknął oczy i przeszedł się tym chodnikiem parę razy... Nie dość że w tym miejscu ulica jest bardzo wąska to chodnik też. A mieszkańcy notorycznie i tak parkują na chodniku...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.