zamknij

Wiadomości

„Przypominajka dla Pana Andrzeja”. Żorska Akcja Demokracja organizuje się na wizytę prezydenta

2018-01-26, Autor: wk

Wczoraj Żory obiegła informacja o poniedziałkowej wizycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w mieście. Na reakcję opozycji nie trzeba było długo czekać.

Reklama

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z wizytą do Żor przyjedzie w poniedziałek, 29 stycznia. Głowa Państwa odwiedzi stary cmentarz parafialny przy kościele farnym, a w Hali Sportowej MOSiR spotka się z mieszkańcami. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty – każdy może w nim uczestniczyć.

Czytaj też: > Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Żory

Opozycja organizuje już odpowiedź na wizytę głowy państwa w mieście. Na Facebooku Żorskiej Akcji Demokracji, która w ubiegłym roku organizowała m.in. protesty przed Sądem Rejonowym pojawił się już plakat zapowiadający demonstrację na rynku. Popołudniowe zgromadzenie do Urzędu Miasta Żory zgłosił radny Wojciech Maroszek. – W związku z wizytą pana Prezydenta Dudy w Żorach w poniedziałek, 29.01.2018 r. zapraszamy wszystkich, którzy nie zgadzają się na łamanie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, na demonstrację na Rynku! Zapraszam do udostępniania! – zachęca radny.

Osoby gotowe wziąć udział w zgromadzeniu proszone są przez organizatorów o zabranie egzemplarzy Konstytucji, gwizdków, trąbek i flag narodowych.

Oceń publikację: + 1 + 99 - 1 - 151

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~mmmmmarcin6 2018-01-26
  10:27:38

  44 35

  Oszołomy.

 • ~mała mi 2018-01-26
  10:40:40

  32 15

  A ta demonstracja legalna będzie?

 • ~Józef Brzozowski 2018-01-26
  18:03:58

  19 34

  Nie zgadzam się z tym co robi PiS w sprawie polityki historycznej, ich ideologią i arogancją. Chętnie poparłbym opozycję obywatelską. Opozycję obywatelską, nie Platformę Obywatelską.

  Chciałbym zapytać, jakiej to konstytucji ma społeczeństwo bronić – tej którą zatwierdził Naród w referendum, czy tej którą przedstawiciele warszawskich central partyjnych w Sejmie, zmienili na polecenie amerykańskiego ambasadora [Artykuł 55] nie pytając tego co zatwierdzał tę konstytucję o zgodę???

  Nie popieram rządzącej partii, ale poparcie obecnej opozycji jest równoznaczne z poparciem PO, a obie te partie, tak jak i SLD czy PSL znaczą dla mnie tyle samo co PZPR w 1980 roku, gdy byłem członkiem Solidarności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1227