zamknij

Wiadomości

PSZOK w Żorach bezpłatnie odbierze nasze świąteczne choinki

2019-01-04, Autor: jm, UM Żory

Jak poinformował dziś Urząd Miasta Żory w naszym mieście pojawiła sie możliwość bezpłatnego przekazania świątecznych choinek do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Reklama

Żywe choinki, które cieszyły nas w okresie świąteczno-noworocznym, powoli zaczynają znikać z naszych mieszkań. Ponieważ choinka jest odpadem zielonym, który w naszym mieście odbierany jest sezonowo (w okresie od kwietnia do listopada), w okresie zimowym można oddać ją bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Okrężnej 5.

Choinki w PSZOK przyjmowane są bez dodatkowych opłat. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za poprzedni okres rozliczeniowy.

PSZOK czynny jest w następujących dniach (za wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy):
- poniedziałek, czwartek – w godzinach od 9:00 do 16:00
- środa, piątek – w godzinach od 10:00 do 18:00
- sobota – w godzinach od 8:00 do 14:00

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Adam Bazan 2019-01-05
  11:47:04

  5 1

  Ta instytucja nie chce za darmo odbierac np, skoszonej trawy ,galezi i innej bio masy, Wole wyrzucic czesc owocow do lasu dla zwierzat niz zawiezć do tego pwowlanej- PSZO- jaki PSZOK,, taki szok,,

 • ~aponeo 2019-01-05
  17:09:03

  1 4

  Mi zawsze bez problemu trawę przyjmowali. Za darmo.
  Jeżeli jesteś mieszkańcem Żor, płacisz za wywóz śmieci, trawa pochodzi z nieruchomości zamieszkałej, to odbierają. Za darmo. Chyba że coś się pozmieniało ale nie sądzę.
  Napisz dlaczego nie chcieli Ci przyjąć.

 • ~gestskoczka 2019-01-05
  17:36:15

  3 0

  @aponeo – „Chyba że coś się pozmieniało ale nie sądzę.”

  Też wywoziłem trawę i liście na ZTK. Były wystawiane kontenery, ale ostatnio jesienią nie było kontenerów. Chciałem wysypać zgrabione liście z działki, pytałem w portierni gdzie są kontenery, otrzymałem krótką odpowiedź: „nie ma i nie będzie”.

  Ale gruz z remontu łazienki w listopadzie przyjęli mi nieodpłatnie dwa razy.

 • ~aponeo 2019-01-05
  20:17:23

  4 0

  @gestskoczka
  No to podejście o mieszkańców piękne... W ich regulaminie nie ma wzmianki o tym, że mogą nie przyjąć bo nie ma kontenera...
  A tak z innej beczki: wczoraj minął miesiąc od pobrania przez WIOŚ próbek wody, które mieli zbadać pod kątem zanieczyszczenia spowodowanego pożarem. Ktoś coś słyszał o wynikach?

 • ~gestskoczka 2019-01-06
  11:59:54

  2 0

  @aponeo – pytanie tylko o jakim regulaminie piszesz. Jak ZTK zajmowało się wywozem śmieci, to tak było. Potem radni pozwolili na sprzedaż tej części ZTK (ONI podobno działają w imieniu mieszkańców), a teraz prywatna firma z Mikołowa robi tak, jak jej interes ekonomiczny wskazuje.

  Na temat badań wody gruntowej nie słyszałem. Domniemywam, że nie ma czym się chwalić, skoro jest cisza na ten temat. Od dawna wiadomo, że na tym forum radni i władze miasta informują. Nie odpowiadają na pytania.

 • ~aponeo 2019-01-07
  17:42:57

  1 0

  @gestskoczka
  O ten mi chodzi:
  https://www.komart.pl/download.php?module=timetable&file=ZmlsZXMvdGltZXRhYmxlLzE1MjMzNjUyMjMyMDkzX3JlZ3VsYW1pbi16bWlhbnktb2QtMDEtMDQtMjAxOC5wZGY=

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy kiedykolwiek próbowano was oszukać fałszywymi sms-ami?Oddanych głosów: 384