zamknij

Biznes

PWiK Żory wraz z urzędnikami i policjantami skontrolują szamba. Co dokładnie będą sprawdzać?

2015-06-11, Autor: wk
Już od 22 czerwca przedstawiciele Urzędu Miasta Żory, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Żory oraz policji będą kontrolować gospodarowanie nieczystościami ciekłymi, czyli ściekami sanitarnymi na posesjach, które mają już możliwość podłączenia do kanalizacji sanitarnej, a dotąd nie wywiązały się z tego ustawowego obowiązku.

Reklama

Jak mówią urzędnicy, szczególną uwagę poświęcą posesjom, z których ilość wywożonych ścieków z szamb jest zdecydowanie mniejsza niż ilość zużywanej wody. O terminie przeprowadzania kontroli mieszkańcy poszczególnych nieruchomości będą powiadamiani pisemnie.

- Osoby powiadomione o kontroli prosimy o przygotowanie do wglądu aktualnych umów na wywóz nieczystości ciekłych, rachunków za dostawę wody i wywóz ścieków za okres od 1 stycznia 2014 roku oraz przygotowanie swobodnego dostępu do kontroli posiadanego szamba - słyszymy w magistracie.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~gusstaw44 2015-06-13
  09:34:39

  1 0

  Opisane działania nigdy nie były przeprowadzane na terenie miasta - przynajmniej nie w takiej skali - a teraz nagle się obudzili.
  Raczej nie chodzi o ochronę środowiska, a podkręcenie wskaźników wymaganych przy rozliczeniu się z dofinansowania z funduszu unijnego.

 • ~jasnypieron 2015-06-13
  21:49:15

  5 0

  wystarczy już wylewania zawartości szamb do ziemi!!!!

 • ~jasnypieron 2015-06-17
  07:31:05

  1 0

  absolutnie NIE POPIERAM wylewania zawartości szamb do "ścieków", rynsztoków, na trawkę, ale jak to ma być przeliczane zwłaszcza teraz, gdy mocno podlewa sie kwiaty, używamy wody do basenów ogrodowych, czasem myjemy się na powietrzu i chlust woda na podwórko a choćby zrosić kurzące się podwórko, czy obejście? Znaczne dla mnie oznacza, że wcale nie zamawiają beczkowozu...

 • ~afik 2015-06-19
  09:51:20

  2 0

  no właśnie takich tłumaczeń się obawiam: podlewamy kwiatki, dzieci mają basenik itd., itp., a smród na okolice z przepełnionego szamba "nie ludzki", mimo zrobionego lewego odprowadzenia za od lat nie używany chlew ale to i tak mało. Uważam, (mam na myśli ludzi nie zamożnych), że nikt świadomy ceny za odprowadzanie wody i ścieków nie podlewa kranówą kwiatów, trawy itp., do takich celów zakłada się zbiorniki na deszczówkę. Bardzo ciekaw jestem efektów zapowiadanych kontroli.

 • ~jasnypieron 2015-06-19
  21:39:08

  1 0

  afik, ale nie każdego też stać na zafundowanie sobie kontenera na "deszczówkę", żeby podlać tych kilka arów kwiatów, warzyw i drzewek....i wierz mi NIE POPIERAM NIELEGALNEGO OPRÓŻNIANIA SZAMB!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.