zamknij

Wiadomości

Quiz: 200 lat Polsko! Jak dobrze znasz jej historię?

2018-11-11, Autor: redakcja

Dzisiaj wyjątkowe święto. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowaliśmy dla Was quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzą na temat wydarzeń 1918 roku, a także okoliczności przyłączenia części Śląska do Rzeczpospolitej.

Reklama

Wiecie, po ilu latach Polska odzyskała niepodległość? Co dokładnie wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Ile było powstań śląskich? Na te i inne pytania odpowiecie w przygotowanym przez naszą redakcję quizie.

We wczorajszym artykule przypominamy Wam również, co działo się w naszym mieście 100 lat temu>>

Tymczasem zapraszamy Was do rozwiązania quizu. Pochwalcie się w komentarzach wynikami!

Quiz niepodległościowy: jak dobrze znasz historię wyzwolenia Polski i Śląska?

Quiz niepodległościowy: jak dobrze znasz historię wyzwolenia Polski i Śląska?

Sprawdź jak dobrze znasz okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz historię naszego regionu.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~drocer 2018-11-11 15:14:22

  "W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski".
  Wam, Wszystkim forumowiczom tego portalu, w stulecie odzyskania niepodległości życzę dobrego zdrowia. Arteks, dziękuję, Gestskoczka, dziękuję. Jasnypieron, dziękuję. I wszystkim aktywnym na tym portalu, dziękuję. Nie zawsze podzielamy swoje poglądy. I bardzo dobrze.

  10 0
 • ~gestskoczka 2018-11-11 17:49:47

  Postawiono mnie obok cytatu z Konstytucji RP. Dziękuję Ci Drocer.

  Nie wiem, czym zasłużyłem sobie – ja, stary pierdoła – często piszę, nieraz szybciej niż myślę. Klawiaturę mam bardzo tolerancyjną, przyjmuje to moje klepanie bez protestów.

  Dziękuję za życzenia, Tobie również życzę zdrowia i wszystkiego dobrego oraz wszystkim czytelnikom i przedstawiającym swe przemyślenia.

  Oby Polska była niepodległa i suwerenna. Kłaniam się pięknie.

  7 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 1526