zamknij

Wiadomości

Quiz na niedzielę: co wiesz o żorskiej radzie miasta?

2017-11-26, Autor: Redakcja

Dziś możecie sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Rady Miasta Żory. Czy wiecie ilu radnych liczy, kto jest przewodniczącym i w ilu komisjach pracują radni? Przekonajcie się!

Reklama

Ostatnie wybory samorządowe - w tym do Rady Miasta Żory - odbyły się trzy lata temu. Kandydaci na radnych z pewnością już szykują się do kolejnych, które zostaną przeprowadzone za rok. 

Tymczasem możecie przekonać się jak dobrze znacie aktualną żorską radę miejską. Czy wiecie kto jest przewodniczącym, ile kobiet zasiada w radzie, w ilu specjalnych komisjach zajmujących się określonymi obszarami działalności pracują?

Spróbujcie swoich sił w naszym kolejnym quizie. Zapraszamy do zabawy! Oczywiście zachęcamy do podzielenia się swoim wynikiem w komentarzu i na Facebooku!

Quiz: co wiesz o żorskiej radzie miasta?

Quiz: co wiesz o żorskiej radzie miasta?

Dziś możecie sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Rady Miasta Żory. Czy wiecie ilu radnych liczy, kto jest przewodniczącym i z ilu klubów składa się rada? Przekonajcie się!

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~mała mi 2017-11-26 12:49:11

  Proponuję następny quiz - co radni obiecywali przed wyborami i z których obietnic wyborczych się wywiązali...

  21 5
 • ~piszczel 2017-11-26 13:23:45

  Wiemy to, że nasi radni zagłosują za wszystkim co zaproponuje prezydent i są przekonani, że branie kredytów to lekarstwo na wszystko. Trochę jak pigułka szczęścia. Nie tylko prezydent do wymiany ale także cała rada miejska.

  19 6
 • ~gestskoczka 2017-11-27 14:35:12

  @mała mi. Radni mogą obiecać wszystko, co chcesz i jesteś w stanie przyjąć na poważnie – ONI są nieodpowiedzialni. W słowniku języka polskiego W. Doroszewskiego „nieodpowiedzialny” oznacza: – nie odpowiadający za coś lub za kogoś, nie ponoszący konsekwencji swego postępowania; nie mogącym być pociągniętym do odpowiedzialności.

  Takie mamy prawo, że radni i posłowie nie muszą odpowiadać za swoje obietnice wyborcze. Choć moim zdaniem to przestępstwo, bo takie obietnice przedwyborcze mogły by być uznane jako wyłudzenie korzyści majątkowych. W Polsce w to, co kandydaci na posłów i radnych obiecują, wierzą tylko naiwni. Ale nie jest przyjęte czytanie programu danej partii czy ugrupowania, i głosowania na program. Wszyscy obiecują ogólnie że będzie dobrze, a głosujący im wierzą. Chyba im wierzą, skoro na ONYCH głosują.

  Ani radny ani poseł nie jest zależny mandatem od wyborców w okręgu, więc wyborców ma w – powiedzmy – gdzieś. O wyborcach przypomina sobie przed wyborami, by im znów kit pocisnąć. A zaczepiony w trakcie kadencji problemem, uważnie wysłuchuje i mocno się tym przejmuje podczas spotkania. Potem przeważnie zapomina.

  8 3
 • ~mała mi 2017-11-27 15:59:26

  @gestskiczka - niestety jest tak jak piszesz. Ale taki quiz byłby dobry żeby sobie przypomnieć na kogo nie głosować;) Bo jedynie tyle możemy.

  5 2
 • ~mała mi 2017-11-27 16:00:31

  Oczywiście - gestskoczka:)

  4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.