Raków Częstochowa lepszy od MKS-u Żory

W sobotę przedświateczną drużyna MKS Żory spotkała się z drugim rywalem ze Ślaska, tydzien wcześniej przeciwnikiem zawodników z Żor było Podbeskidzie Bielsko-Biała, a tym razem Raków Częstochowa.

Mecz rywali, którzy niejednokrotnie grali już przeciwko sobie w początkowej fazie był bardzo wyrównany, choć bez bramek. Niestety pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli gospodarzy, którzy stracili bramkę po sytuacji sam na sam. Pomimo kilku okazji z obudwu stron wyniknie uległ zmianie.

Druga połowa nie zmieniła znacznie obrazu gry i obie druzyny próbowały strzelić bramkę. Blizej byli goście, a udało się to po przypadkowo odbitej piłce w polu karnym i opanowaniu zawodnika Rakowa, który podwyższył wynik.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć i udało się to po faulu w polu karnym, w wyniku czego sędzia podyktował "jedenastkę" zamienioną na bramkę przez Filipa Przybułka.

Od tego momentu MKS uwierzył w możliwość uzyskania przynajmniej remisu i bardziej zdecydowanie zaatakował, mając kilka okazji na strzelenie bramki.

Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i w doliczonym czasie gry goście wyprowadzili zabójczą kontrę podwyższając wynik meczu na 1:3.

Najbliższy mecz "u siebie" MKS Żory rozegra 14.04 (sobota) o godzinie 14.00 ze Śląskiem Wrocław.

MKS ŻORY - RAKÓW CZĘSTOCHOWA  1:3 (0:1)

MKS: Wieczorek, Wnuk, Liszka , Figołuszka, Przybułek, Nogły Sz. (Hajdara), Nogły M., Noworyta, Molski, Szafarczyk, Tomal. Trener Paweł Rybica

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0