zamknij

Wiadomości

Rekordowa zbiórka na rzecz WOŚP w Żorach!

2016-01-11, Autor: wk
Znany jest już wynik zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Żorach udało się zebrać ponad 80 tys. złotych. To rekordowa suma!

Reklama

Kwesta rozpoczęła się rano, a 112 wolontariuszy mimo zimna kwestowało do późnych godzin nocnych. Wysiłek się opłacił, ponieważ udało się zebrać dokładnie 81 572,54 zł. W tym część pieniędzy uzyskano podczas licytacji przedmiotów, która odbyła się w Domu Kultury i Miasteczku Westernowym. To ponad 10 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku!

> Fotogaleria: 24. finał WOŚP w Żorach. Działo się!

Podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcji nie brakowało! W Scenie Plenerowej MOK odbyła się akcja krwiodawstwa (zebrano 80 litrów krwi), a w sali teatralnej przegląd grup tanecznych, koncerty, licytacje gadżetów. Imprezie towarzyszyły warsztaty plastyczne i dogoterapia. Wieczór zakończyło wysłanie wspólnego światełka do nieba.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze rzecz tych, którzy sami leczyć się nie mogą: najmłodszych na oddziałach pediatrycznych, oraz tych, którzy nie mają już siły się leczyć, czyli najstarszych na oddziałach geriatrycznych w całej Polsce.

Godz. 8:45:

Jak informuje sztab WOŚP, w Suszcu udało się zebrać 11 522,99 zł.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 1581