Rewelacja! Czyli świetne występy Swobody i spółki

2014-06-11, Autor: mkor, źródło: UKS Czwórka
Ewa Swoboda podczas 60. Memoriału Janusza Kusocińskiego zmierzyła się z najlepszymi sprinterkami w Polsce i potwierdziła swoją klasę. Natomiast podczas Mistrzostw Śląska Juniorów i Seniorów wystąpili m.in. Robert Łukasiak, Grzegorz Biernat i Alicja Sicińska. Wszyscy mogą być zadowoleni ze swoich wyników.

Najszybsza kadetka w Europie - Ewa Swoboda zajęła II miejsce w biegu na 100m podczas obywającego się w sobotę w Szczecinie - 60 Memoriału Janusza Kusocińskiego. Na starcie biegu stanęły najszybsze sprinterki w Polsce – wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski i Europy: Marta Jeschke, Weronika Wedler i Anna Kiełbasińska.

Po niezbyt udanym wyjściu z bloków startowych, Swoboda doskonale pobiegła w drugiej części dystansu i zajęła II miejsce z wynikiem 11,75s minimalnie przegrywając z Martą Jeschke – 11,73s. Niestety, przeciwny wiatr nie pozwalał sprinterkom na uzyskanie rekordowych wyników.

Zobacz fotogalerię >>

Doskonałą formą zabłysnęli również pozostali zawodnicy UKS „Czwórki” Żory. Na odbywających się 7 i 8 czerwca w Bielsku Białej - Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów zdobyli pięć medali. Złoty medal w biegu na 800m juniorów - wywalczył Robert Łukasiak. . Świetny bieg żorzanina zaowocował nowym rekordem życiowym 1:54,84s, a tym samym zawodnik wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Polski Juniorów, które wynosiło 1:56,00.

Brązowy medalista halowych Mistrzostw Polski Grzegorz Biernat po raz kolejny potwierdził swój prymat na Śląsku w kategorii juniorów młodszych – na swoim koronnym dystansie – 400m, zdobył złoty medal w czasie 50,80s. W drugim dniu Mistrzostw Śląska do złota, Grzegorz „dorzucił” jeszcze srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym – 800m w czasie 1:59,08. Warto dodać, że był to debiut młodego lekkoatlety na tym dystansie.

Dwa srebrne medale zdobyła seniorka Alicja Sicińska – w pierwszym dniu Mistrzostw na dystansie 3000m, w drugim dniu wicemistrzostwo wywalczyła w biegu na 800m.

Patryk Brząkalik zajął V miejsce w biegu na 400m seniorów, a Kamil Poloczek był szósty w finale 100m seniorów.

Bardzo dobre wyniki uzyskali również najmłodsi lekkoatleci „Czwórki” – młodzicy - startujący po za konkursem. Paweł Dzida uzyskał najlepsze wyniki w tym sezonie w biegach na 100 m ( 11,66s ) i 200m ( 23,83s). Mateusz Gałuszka przebiegł 400m w czasie rekordu życiowego 54,32 s , Bartek Wachowicz – 61,94s. Rekordy życiowe na dystansie jednego okrążenia ustanowiły również Marta ŁypJulia Han.

Już w przyszły weekend - 14 czerwca w Częstochowie młodzicy będą walczyć o medale na Mistrzostwach Śląska. Natomiast dla Swobody, bieg w Szczecinie był ostatnim w tej części sezonu. Teraz nasza najbardziej utalentowana spritnerka rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w lipcu – w Eugene ( USA).

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0