Rozegrano Mistrzostwa Polski modeli w klasie F1E

W dniach 20 i 21 sierpnia rozegrano Mistrzostwa Polski modeli w klasie F1E. W sobotę startowali seniorzy, w niedzielę - juniorzy młodsi, juniorzy oraz kobiety.

W dniach 20 i 21 sierpnia rozegrano Mistrzostwa Polski modeli w klasie F1E. W sobotę przy pięknej pogodzie startowali seniorzy. Reprezentujący barwy modelarni żorskiego MOSiR-u Wiesław Dziuba zdobył srebrny medal. Wygrał reprezentant żorskiego aeroklubu i aktualny Mistrz Europy Franciszek Kańczok. Złoty medal zespołowo zdobyła pierwsza drużyna A ROW w składzie: F. Kańczok; M. Kańczok i E. Słomka. Drużyna MOSiR-u w składzie: W. Dziuba, H. Morgała i J. Pietrzykowski zajęła 5. miejsce.

W niedzielę miały się odbyć mistrzostwa dla juniorów młodszych, juniorów oraz kobiet. Ze względu na fatalną pogodę rozegrano jednak tylko dwie kolejki mistrzostw dla juniorów młodszych. Pierwsza kolejka była pomyślna dla żorskich zawodników. Niestety w drugiej modele zmoczone deszczem już nie latały tak dobrze. Zawodnicy dzielnie walczyli zamując następujące miejsca: 4. - Fr. Krakowczyk, 5. - Miłosz Tomecki  oraz 14. - Magdalena Smołka, co w klasyfikacji końcowej dało żorzanom 3. miejsce i brązowy medal. Udanie zadebiutował także Krzysztof Juszczak wykonując ładny lot w pierwszej kolejce. Mistrzostwa juniorów i kobiet zostały przeniesione na póżniejszy termin.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0