zamknij

Wiadomości

Rozmowy nie przyniosły skutku. Od poniedziałku szkoły w Żorach będą zamknięte

2019-04-05, Autor: bf, maj

Prezes ZNP, Sławomir Broniarz, zapowiedział bezterminowy strajk rozpoczynający się od 8 kwietnia. Wszystkie szkoły i przedszkola w Żorach od poniedziałku będą zamknięte!

Dzisiejsze rozmowy pomiędzy stroną społeczną a rządem spełzły na niczym. Związkowcy nie przyjęli nowej propozycji, która zakłada co prawda wzrost wynagrodzeń, ale za większą pracę. - Dzisiejsza propozycja tylko zaognia konflikt, a nie łagodzi – powiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Reklama

Poinformował też, że 8 kwietnia nauczyciele rozpoczynają bezterminowy strajk. - Nie zachodzą żadne przesłanki, które dawałyby nam legitymację do dyskusji o wstrzymaniu akcji strajkowej – dodał.

Wiadomo, że w Żorach blisko 100% nauczycieli deklaruje udział w strajku. Szkoły i przedszkola w takim wypadku będą zamknięte. 

Przeczytaj więcej: Strajk we wszystkich żorskich szkołach i przedszkolach.

- Wszystkie placówki publiczne (przedszkola, szkoły, poradnia psychologiczno-pedagogiczna) działające na terenie Miasta Żory przystępują do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty, począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r. W związku z tym nie będą one w stanie zapewnić prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych - poinformowała Pełnomocnik Prezydenta Miasta, Anna Ujma.

Kuratorium Oświaty w Katowicach twierdzi z kolei, że strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia. - Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku – czytamy w komunikacie.

Tyle z prawa, na które powołuje się kuratorium. Pytanie, czy będzie miało ono przełożenie, gdy nauczyciele faktycznie odstąpią od pracy?

Kuratorium podejmuje się dzisiaj desperackiego apelu. Istnieje bowiem ryzyko, że w szkołach mogą nie odbyć się egzaminy. Kuratorium Oświaty informuje, że każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. - Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać do kuratoriów oświaty – czytamy w komunikacie.

W każdym województwie przy kuratorium oświaty zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia. - Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenia dające taką możliwość. To odpowiedź na prośby dyrektorów szkół – dowiadujemy się.

W jaki sposób można się zgłosić? Jakie są zadania osoby zgłaszającej się? Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Czy popierasz strajk nauczycieli?
Oddanych głosów: 2140

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (41):
 • ~Rej 2019-04-05 14:12:07

  Jestem z nauczycielami, jednak to ciezka sytuacja równiez dla rodziców którzy boją się o egzaminy dzieci, ktoś moze pomyśleć ze to samolubne ze strony nauczycieli ze ogłaszają strajk akurat teraz ale tylko w ten sposób mogą coś ugrać....

  25 39
 • ~mlodypolak 2019-04-05 14:42:52

  Większym problemem niż egzaminy, które odbędą się po prostu w późniejszych terminach jest raczej zagrożenie ze strony innych grup zawodowych, ponieważ jeśli Rząd się złamie i przystanie na warunki strajkujących to każdy pomyśli "skoro im się udało, to czemu my nie możemy zarabiać więcej?" To klasyczny problem strajków i mimo, że nie jestem wielkim entuzjastą obecnej władzy to czeka ich ciężki orzech do zgryzienia jak rozwiązać ten problem. Zazwyczaj kończy się na kompromisie i mniemam, iż w tym przypadku będzie podobnie, bo fala protestów różnych grup zawodowych może sparaliżować gospodarkę i kraj a wiadomo wszem i wobec, że na to w obliczu nadchodzących wyborów władza nie może sobie pozwolić.

  39 3
 • ~jasnypieron 2019-04-05 15:39:51

  "Strajk nauczycieli staje się coraz bardziej realny. Rząd przygotował na piątek kolejną propozycję dla protestujących. Chce zwiększyć wysokość pensum o sześć godzin, a podwyżki obiecuje na rok 2023"...cenzuro ty nigdy z tego kraju nie "wychodziłąś"

  6 28
 • ~mlodypolak 2019-04-05 16:09:41

  @jasnypieron nie rozumiem, w czym Pan widzi problem? Pofatygowałem się i wyszukałem skąd pochodzi cytowane przez Pana zdanie - a pochodzi z artykułu zamieszczonego rano na portalu gazeta.pl przed spotkaniem nauczycieli z przedstawicielami rządu. Z artykułu dowiadujemy się, że nauczyciele nie przystali na warunki rządu przedstawione na spotkaniu i będą strajkować. Często zgadzam się z Pana wypowiedziami i opiniami ale w tym momencie Pana przytyk jest zupełnie nietrafiony i abstrakcyjny.

  20 6
 • ~gestskoczka 2019-04-05 19:59:23

  Taki strajk to problem dla nauczycieli i rodziców. Problem też jest dla samorządowców. A rząd ma to w… i w większości wybiera się na saksy do Brukseli.

  Uważam, że w oświacie, policji i służba zdrowia, średni dochód pracownika powinien być równy średniemu dochodowi posła, senatora i członka rządu.

  Rząd za dużo naszych pieniędzy wydaje na Kościół, na amerykański złom wojenny i amerykańskie bazy. Widać z kim rząd się liczy ( nie tylko ten, ale i poprzednie również), a kogo lekceważy. Moim zdaniem, nawet jakbyśmy wydawali tysiąc raz mniej na zbrojenie, amerykańskie bazy i Kościół, to nikt na nas nie napadnie i do piekła nie pójdziemy, ale bylibyśmy jako społeczeństwo zdrowsi i mądrzejsi.

  26 20
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-06 22:11:08

  Chodziłem do szkoły jeszcze parę lat temu i wiedza wielu nauczycieli nie była porażająca. Zwłaszcza nauczycieli przedmiotów informatycznych. Rząd nie powinien się dawać zwłaszcza teraz. Nauczyciele mało nie mają. Powinni zrobić dodatkowe egzaminy dla nauczycieli, zda dodatkowy egzamin z wiedzy ponad tej którą ma to dopiero wtedy powinien dostać wiecej.

  31 17
 • ~azan3 2019-04-07 10:49:05

  Uważam, że nauczyciele mają prawo protestować, tak jak na przykład swego czasu górnicy, którzy dodatkowo zdemolowali parę ulic w Warszawie i trochę opon spalili. Ktoś napisał, że nauczyciele wcale tak mało nie maja,ja znam kilku nauczycieli, widziałem widełki z płacami, zresztą to nie jest tajemnica, bo publikowano je. To jest żenada, żeby takie pieniądze dostawać za to, żeby być elitą, która ma dawać przykład i uczyć nasze dzieci w trudnych warunkach, bo to stres jest, znoszenie pretensji rodziców, a i uczniowie teraz mają więcej praw od nauczycieli i choćby podniesienie na nich głosu, to już nie wolno, za moich czasów mój kolega w szkole dostał w łeb od nauczyciela i nic nie było . Poza tym wielu nauczycieli nie pracuje w jednym miejscu, tylko jeżdżą z jednego miejsca do innych szkół, wielu traci głos od ciągłego mówienia i przekrzykiwania uczniów. Poza tym muszą po godzinach w domu przygotowywać się do lekcji i czytać wypociny, jakie uczniowie wypisują, a jak postawią pałę to bywa, że rodzic ma pretensje, bo się nauczyciel uwziął. Kiedyś mi proponowano, żebym zrobił kurs pedagogiczny i uczył w szkole. Teraz wiem, że zrobienie tego kursu to pieniądze wyrzucone w błoto, więc cieszę się, że nie podjąłem takiej decyzji Nie dość, że zarabiałbym słabe pieniądze, to jeszcze byłbym obrażany, że jestem nierobem i że strajku mi się zachciało. Powinniśmy wspierać solidarnie nauczycieli i atakować system, patologiczne rządy, które doprowadziły do tej sytuacji. Jeśli ktoś uważa, ze nauczyciele mają tak fajnie, to niech sobie oglądnie kultowy film „Dzień świra” tam jest świetna scena, jak nauczyciel dostaje wypłatę…
  Kolega wyżej napisał, że rząd ma się nie dawać. A dlaczego? Akurat dawanie im dobrze wychodzi, jakoś kochany premier nie miał wątpliwości, gdy wódz narodu kazał szastać naszymi pieniędzmi i dawać 500 plus. Cześć tych pieniędzy pójdzie w błoto, bo trafi do rodzin patologicznych, które „upłynnią” tą kasę odpowiednio. Jak Morawiecki był szefem banku, to żal mu było sponsorować Kubicę i cieszył się jak tamten miał ciężki wypadek ( chrześcijańska postawa)- bo kasy nie trzeba było wydawać, ale jak nie swoje się wydaje i to w milionach, to jest ok ;)A pani minister, gdzie jest? Narobiła bajzlu, zrobiła reformę niechlujnie i teraz ucieka do Brukseli, znienawidzonej Brukseli.
  I jeszcze jedno, ktoś napisał, że wiedza wielu nauczycieli jest porażająca, szczególnie informatyków. A jaki szanujący się informatyk pójdzie uczyć w szkole? Poza tym są nauczyciele słabi i wybitni, jak w każdej grupie zawodowej, od tego są oceny pracownicze i premie, żeby pracowników karać i nagradzać, po co robić jakieś egzaminy dodatkowe.
  Temat bardzo kontrowersyjny, już choćby po ilości minusów pod komentarzami, ja się pytam, dlaczego? Może przyjrzyjmy się celebrytom i ich zarobkom. Niestety głupota jest teraz na topie, świecenie tyłkiem i robienie z siebie pośmiewiska, a ludzie uczciwie pracujący się nie liczą

  33 18
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-07 16:15:21

  Azan3. Skoro zarobki nie są tajemnicą - nauczyciel przed zostaniem nauczycielem wie ile bedzie zarabiać i godzi się na to. Teraz jest szopka bo idą wybory to trzeba walczyć. Zgadzam się z Tobą, że są dobrzy i lepsi nauczyciele. Zgadzam się z Tobą, że od tego jest premia. Niech rząd albo zrobi wymóg dodatkowego szkolenia nauczycieli, tak żeby ich wiedza naprawdę była większa od wiedzy wielu uczniów albo niech wprowadzi premie. Rozdzieli w ten sposób nauczycieli z powołania przekazujących dobrą wiedzę od nauczycieli po prostu prowadzących lekcję. Nie może być tak, że wszystkim dadzą 1000+. Kto chodził do szkoły wie jak jest - jeden uczy a drugi po prostu prowadzi lekcje. Na zakończenie: tak cierpią nauczyciele przez kartkówki sprawdzane w domu ale niestety teraz więcej zadają niż wykładają. Zapominają o uczniach i ich rodzicach. Uczeń całe wieczory siedzi i kuje bo jutro kartkówka, kolejna za dwa dni, i kolejna, kolejna... A rodzice uczniów podstawówki? Są tu rodzice? Wasze godziny poświęcone w domu dzieciom na ciągłe odrabianie zadań syna, córki? Czy może to nauczyciele wieczorami siedzą i tłumaczą waszym dzieciom co jak napisać? Niech nauczyciele zaczną uczyć tak, żeby uczeń już w szkole nabywał potrzebnej wiedzy. Nie można dawać 1000+ za zadawanie nauki i pracy do domu.

  20 15
 • ~gestskoczka 2019-04-07 20:11:27

  Pan Grzegorz Tomaszek pisze: „Rozdzieli w ten sposób nauczycieli z powołania przekazujących dobrą wiedzę od nauczycieli po prostu prowadzących lekcję.” Ja nie wierzę w powołanie. Czy nie lepiej płacić bardzo dobrze i wymagać bardzo dobrej pracy? Słaba płaca zniechęci nawet tych, co czują się świetnie w tym zawodzie (powołanie???).

  @azan3, wspominasz o górnikach protestujących swego czasu w Warszawie. Pracowałem jako górnik i w latach 90. ubiegłego wieku często jeździłem na takie „wycieczki”. Tam się nauczyłem że władze trzeba szanować, ale jak by coś, to trzeba jej zaciśniętą pięść pod nos przystawić. Na początku transformacji w PGR-ach pracował podobny odsetek społeczeństwa jak w górnictwie. Ale górnictwo było zorganizowane, jak następował problem, to się władzy podsuwało pięść pod nos. Pracownicy PGR-ów nie byli tak zorganizowani, więc władza sobie z nimi poradziła według własnej woli, z górnikami musiała rozmawiać.

  6 8
 • ~azan3 2019-04-07 21:54:28

  @Grzegorz Tomaszek- to wszystko prawda, ale to głównie jest wina systemu, a nie nauczycieli, mnie też ojciec musiał uczyć matematyki w domu, szacunek, ale jak nauczyciel ma w 45 minut nauczyć 20 czy 30 uczniów trudny materiał? Tym bardziej teraz po reformie, gdzie jest bałagan i przeładowany materiał, a zadania domowe muszą być, bo tylko tak można utrwalić materiał, ja prywatnie uczę się języka i też dostaje zadania domowe. I jeszcze jedno, żeby się czegoś nauczyć, to uczeń musi chcieć się tego nauczyć. poza tym ze szkoła publiczną jest tak samo jak z publiczną służbą zdrowia- ani tu cię nie nauczą, ani tam nie wyleczą. Takie dziś czasy, ze jak chcesz coś mieć dobrze zrobione , to musisz zapłacić.
  @gestskoczka- pojechałeś po bandzie , takie przykładanie pięści jak wtedy to żenada

  14 5
 • ~gestskoczka 2019-04-08 08:39:50

  @azan3 – według ciebie takie przykładanie pięści rządowi, to żenada. Zgodziłbym się z Tobą, gdybyśmy – jako lokalne społeczeństwa – mieli swoich przedstawicieli we władzach (zależnych mandatem wyborczym od wyborców w okręgu). Przedstawicieli słuchających i zależnych od swoich wyborców. Ale nie mamy. We władzach są (dokładnie tak, jak w PRL) przedstawiciele partii, które zdobyły największy procent głosów spośród tych, co poszli na wybory. Ja się mogą mylić, ale pamiętam że w PRL rządził nie Prezes Rady Ministrów (premier), a I Sekretarz, czyli Gomółka, Gierek. Tak i teraz , nie rządzi premier a szeregowy poseł Kaczyński.

  Jak społeczeństwo ma rozmawiać z władzą, gdy ta manipuluje i robi co chce? W każdej społeczności nawet najmądrzejsza, najbardziej wyważona decyzja spotyka się z reakcją nieraz bardzo małego odsetka niezadowolonych czy zwykłych szumowin. Władza która kieruje się dobrem narodu czy lokalnej społeczności, wybierze większość która popiera rozsądną, wyważoną decyzję. Arogancka władza, mająca inne priorytety niż społeczeństwo, nagłaśnia krzykaczy i malkontentów, a wycisza głosy rozsądne płynące od społeczności. MANIPULUJE. I tu właśnie potrzebna jest pięść pod nos takiej władzy.

  4 9
 • ~jasnypieron 2019-04-08 09:28:29

  mlodypolaku zatem przytoczony cytat nie był fałszywy(ja nie jestem niewolnikiem fb , czy internetu). A co tej cenzury....po prostu redakcja szybko i zdecydowanie i bez śladu) usunęła podobny mój wpis, ale z innym komentarzem i to wcale nie łamiącym regulaminu....może jeszcze zaneguje pan fakt podpisania porozumienia Rządu RP z samym sobą? Tak się "wygrywa" w tym kraju....pod tym względem, to jeszcze żyjący i działający członkowie i działacze PZPR powinni się jeszcze wiele "nauczyć" od obecnie rządzących

  10 4
 • ~azan3 2019-04-08 13:22:32

  @gestskoczka- żenadą jest robienie rozrób w Warszawie jak chuligani, nauczyciele i pielęgniarki tak nie robiły, ale to inny poziom kulturalny i intelektualny może...

  11 3
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-08 16:51:01

  Gestskoczka - żenada to właśnie górnicy robiący demolkę, blokujący drogi... No ale co się dziwić jak nigdzie indziej nie pójdą, bo gdzie dostaną taką kasę, dodatki? Kredyty zaciągnięte to teraz trzeba zarabiać.

  Co do "płacenia dobrze żeby wymagać" bezsensu ! Człowieku zastanów się. Wiesz co to system premiowy? Głupotą jest stwierdzenie, że jak będą więcej zarabiać to będą lepiej uczyć. Co to za warunek ? Głupota !

  System musi być premiowy, jesteś dobry - premia, słaby - brak premi. Myślisz że dając stałą wysoką pensję coś się zmieni ? Mylisz się.

  Nie zmieni się nic po za stanem konta nauczycieli.

  6 14
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-08 16:54:37

  Po za tym nauczyciel dyplomowany 3400 brutto ( 22 godziny tygodniowo). Mało? 4 godziny dziennie plus okienka. Po co zabierać kartkówki do domu ? Ja pracuję codziennie 8 godzin. Skoro nauczyciel ma 4 godziny, w międzyczasie okienko to na co to okienko idzie? Co robi kolejne 4 godziny, że musi wieczorem poświęcić kolejne 4 na kartkówki w domu ?

  11 15
 • ~agel 2019-04-09 06:48:07

  nie rozumiem jednej sprawy.. ktoś pisze się na taki zawód i zgadza się na warunki.. Nie wyobrażam sobie protestu księży żeby znieść celibat. W dodatku inne pytanie. Skoro tak źle w zawodzie nauczyciela to dlaczego bardzo często dzieci nauczycielek też sa naczycielkami? Jeżeli im tak źle to dlaczego nie dostali się na prawo,medycynę, informatykę itd?? W tych zawodach sie bdb zarabia.. Za trudne egzaminy i studia?? Więc pozostaja roszczenie i jojczenie "obyś cudze dzieci uczył".. Szczerze mówiac te powiedzenie nikogo nie wzrusza a można odpowiedzić - obyś z rodzicami tych dzieci pracował.. Bo dorosłych nie można sobie ustawiać jak dzieci.. Ogólnie sytuacja jest żałosna..

  10 13
 • ~agel 2019-04-09 06:56:08

  największe eldorado zawodowo małżeńskie: nauczyciel i górnik.. Góra pieniędzy i narzekanie, dużo wolnego, L4... i do tego towarzystwa związki zawodowe... Komuno wróć... niestety ale trzeba przepędzić w Polsce zwiazki zawodowe, to się dużo spraw ukróci..

  5 15
 • ~azan3 2019-04-09 07:17:14

  @Grzegorz Tomaszek- wynagrodzenie powinno być za pracę wykonaną, za cele, a nie za ilość godzin przesiedzianych w robocie. takie podejście "godzinowe" to jest zaszłość z PRL-u, dziwię się, że młodzi ludzie jeszcze wyznają takie poglądy. Te pieniądze 3400 zł brutto to nauczyciele widzą chyba po 10 latach albo i 15 latach pracy, na dzisiejsze realia , to jest żaden pieniądz jak na pracę umysłową.
  @agel- myślę, że w dużej mierze to kwestia genów jest, że ktoś taki zawód wybiera, a nie inny. ja jestem chemikiem i wydawało mi się, że przypadkowo wybrałem zawód, bo w rodzinie chemików nie mam, ale po latach matka mi powiedziała, ze w szkole najbardziej lubiła chemię, choć miała potem inny zawód.

  8 6
 • ~agel 2019-04-09 10:48:37

  ~azan3 - tak tak, to tylko kwestia genów... żałość ogarnia od dyskusji na takim poziomie..
  3400 zł brutto podstawy, motywacyjne, 13-tka, wychowawstwo, nadgodziny itd itd... (+średnio 80% podstawy)... mam dwójkę nauczycieli w rodzinie - jeden polonista w SP, drugi nauczanie wczesnoszkolne.. obydwie panie zrelaksowane, absolutnie nieprzemęczone, ok 4000 tys na rękę... nie wciskajcie ludziom "kitu". prace bierzcie się do roboty bo nasze dzieci w domach czekają.. mamy czasy demokracji, nie PRL-u, czego niektórzy nie wiedza.. a jak się nie podoba - proszę prace zmienić.. nas nie interesuje co będą robic eks nauczyciele, nas interesuje to dlaczego inni młodzi po studiach nie mogą pracy dostać w szkołach..

  7 15
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-09 12:47:24

  Jakie poglądy wyznają młodzi ludzie? Że się płaci więcej jak się robi więcej ! Azan3, pomyśl zanim napiszesz. Wiem jaki jest poziom nauczania, na pewno nie jest wart podwyżki. Powtórzę jeszcze raz. Dyplomowany nauczyciel 3400 za 88 godzin w miesiącu. Do tego dodatki, 13stka, premia, korepetycje. Mało? Po prostu kosztem uczniów robią szopkę bo wybory idą i może akurat coś dostaną. Mało nie mają. I teraz właśnie strajkiem pokazują jaki poziom nauczania przed maturą reprezentują. Za to nic nie powinni dostać.

  8 10
 • ~azan3 2019-04-09 16:13:28

  @agel, @Grzegorz Tomaszek- macie rację, wy jesteście najlepszym dowodem, że edukacja w waszym przypadku poniosła klęskę, ignorancja i zazdrość - straszna rzecz. Miłego dnia

  9 5
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-09 16:59:12

  Asan3, klęska to jedynie to co się dzieje teraz. Jak nazwiesz walkę o pieniądze kosztem uczniów?

  8 8
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-09 17:02:47

  Po za tym Asan skoro "wynagrodzenie powinno być za pracę wykonaną, za cele, a nie za ilość godzin przesiedzianych w robocie", to gdzie te cele i ich realizacja ? Jak dla mnie to niech siedzą w szkole nawet 50 godzin miesięcznie, ale niech właśnie ta jakość, wykonana praca i cele będą na wysokim poziomie. Systemu premiowego boi się tylko ten, kto wie, że jakość jego pracy pozostawia wiele do życzenia.

  5 6
 • ~agel 2019-04-09 19:55:39

  ~azan3 czy Twoim idolem jest (z)-BRO-(d)-NIARZ? Nie po myśli i atak? Słuchaj, tak się składa że tez mam wykształcenie pedagogiczne (któryś tam fakultet, najłatwiej zdobyty nota bene).. I wiem jak funkcjonuje szkolnictwo... Tam nie ma wynagrodzen w zaleznosci od skuteczności i poziomu nauczyciela.. Gdy studiowałam i dorabiałam udzielalajac korepetycji z matematyki bylam zalamana niskim poziomem nauczania niekorych nauczycieli.. Kiedys do mnie przychodzilo pol klasy dziewcząt do matury z matmy.. Co ciekawe wszystkie pojęte, szybko przerobiły ze mna material, zdały maturę.. A jaka była odpowiedzialność ich nauczyciela? Kase bral za co? za byle jakie nauczanie? Takich nauczyciel powinno się rozliczać i wypier.. ze szkół. Taka prawda..

  Ktoś tu pisał na forum, że miał daremnego nauczyciela w szkole.. Miałam dokładnie takie samo doświadczenie w szkole średniej.. Uczyliśmy się niby programowania... A kretyn niby informatyk nauczyciel z kartka sprawdzal czy każdy dokładnie napisał algorytm jaki miał wypisany na kartce.. Nie wiedział, ze programy można pisać na rozne spososby, oby dzialaly z zamierzonym skutkiem.. Gość ma już swoje lata, sprawdzałam niedawno czy nadal pracuje... Oczywiście... Czy daje sobie radę? Watpie żeby się czegos nauczyl bo jego ramy myślowe były mocno ograniczone.. A z malucha nie da się zrobić mercedesa..

  Oczywiście sa i swietni nauczyciele, ci którzy maja uczniów z sukcesami (olimpiady, konkursy edukacyjne).. Ich trzeba gloryfikować/gratyfikować... A nie tylko kogos kto ma mgr.. Teraz mgr może mieć każdy jak chce i wiedza o tym wszyscy.. Wystarczy placic u prywaciarzy (szkoly wyzsze) bojących się bankructwa..

  7 6
 • ~agel 2019-04-09 20:08:26

  ~azan3 przecież wy jesteście podobno biedni i urobieni???? czego wiec wam zazdrościć? braku logiki? ja nie skomlę o podwyżkę, jak mi się kiedyś praca nie podobała to zmieniłam na lepsza.. weź przykład z innych. powodzenia i miłego wieczoru.

  2 7
 • ~agel 2019-04-09 20:16:51

  https://opinie.wp.pl/news-wp-rio-o-protestujacych-nauczycielach-nie-jest-dopuszczalna-wyplata-wynagrodzen-na-czas-strajku-6368554775770753a

  Żal mi tylko tych dobrych nauczycieli, będących pod presja środowiska... Osobiście znam bardzo dobrych nauczycieli z Żor...
  Ale cóż, powodzenia życzę strajkującym i rodzicom uczniów :) Trzeba przetwac trudny czas..

  6 4
 • ~gestskoczka 2019-04-09 20:42:23

  @agel, ja nauczycielem nigdy nie byłem, kiedyś pomagałem dzieciom (swoim), ale tylko do matury, bo studia to za wysokie dla mnie progi. Teraz trzeba będzie pomagać wnuczkom. Widzę z rozmów że są pewne pojęcia i tematy, które one nie do końca łapią, ale z rozmów też wynika, że ich koleżanki i koledzy podobnie.

  Dajesz przykład pomocy przedmaturalnej pojętnym dziewczynom. I od razu sugerujesz że nauczyciel nierób nienależycie wykonał swoje zadanie. Tak mogło być, ale mogło być też tak, że nauczyciel gonił by zdążyć z programem.

  W tej i innych dyskusjach o nauczycielskim strajku wynika spór: winni czy nie winni są nauczyciele. @Grzegorz Tomaszek szufladkuje go jako walkę nauczycieli o pieniądze kosztem uczniów.

  A ja widzę że jest to spór kosztem uczniów, rodziców i całego społeczeństwa – w tym wypadku mieszkańców Żor, bo to MY mieszkańcy, nawet ci co nie mają dzieci, zapłacą za akcję opieki nad dziećmi podczas strajku w bibliotekach, klubach i innych placówkach miejskich.

  Jak się pisze spór, walka, to są co najmniej dwie strony. Czy tylko nauczyciele są temu winni? A rząd obiecankiewiczów skłócający poszczególne grupy społeczne i napuszczający je na siebie to co – święty i niewinny?

  6 5
 • ~agel 2019-04-09 21:11:18

  ~gestskoczka nie znasz, nie oceniaj, nie krytykuj. Więcej konkretu a nie gdybania. Niektórzy lubią wszystko udowadniac na sile, grając na emocjach i ataku.. Wielu (nie wszyscy) nauczycieli stracio w oczach spoleczenstwa, okazali brak szacunku wzgledem dzieci, uczniow.. PIS natomiast zdobywa elektorat.. I dobrze, ze zwiekszaja pensum nauczycieli, kij ma dwa konce.. Beda redukcje i tak sie to wszystko skonczy.. Amen :)

  6 1
 • ~azan3 2019-04-09 23:18:08

  @agel- prezentujesz szambo intelektualne i trolling, dalsza dyskusja z tobą to taplanie się w szambie, które wylewasz. Jest takie mądre powiedzenie: milczenie jest złotem. Nie jestem nauczycielem, a ty mi tu piszesz, że jestem, no żenada
  @Grzegorz Tomaszek- " Jak nazwiesz walkę o pieniądze kosztem uczniów? " nazwę to żenadą, która zgotował rząd. Podobno koszt "piątki Kaczyńskiego" to 40 mld zł rocznie , a jeszcze do tego dochodzą świnki i krowy ;), a koszt postulatów nauczycieli to 8 mld złotych.
  "to gdzie te cele i ich realizacja?" - na to pytanie już padła odpowiedź, nawet sam sobie odpowiedziałeś

  3 4
 • ~agel 2019-04-10 07:05:53

  ~azan3 współczuje Ci Twojej agresji, chyba Tobie ciężko.... I nie pisałam, że jesteś nauczycielem.. Całe szczęście zresztą, ze nie jesteś bo widać z czytaniem u Ciebie cienko... To też genetyka? Każdego w życiu wyzywasz od trolli gdy nie jest po Twojej myśli?? Trzeba być bardziej elastycznym i racjonalnym. Podwyżki mogą być dla nauczycieli (mam nadzieje ze dla najlepszych a nie wg klucza kto najdłużej pracuje) ale zapowiadają się zwolnienia.. Warto było? I to nie trolling, to zwykle śledzenie polityki. Ciekawa jeszcze jestem czy RIO Katowic pójdzie w ślad RIO Kraków i zabroni samorządom wypłacania wynagrodzeń za okres strajku...
  Moim zdaniem tak powinno się stać, zeby zrekompensować straty innym podmiotom.. Czemu matki 8 latkow maja siedziec w domu? Bo szkola nieczynna? Co to za argument? Wakacje jakies? Kto za to zaplaci? Dobrze, ze inne zawody tak powszechnie nie "ole..ja" ludzi, np. calodobowy SOR. Nie wybobrazam sobie zeby nagle wszystkie pogotowia ratunkowe, szpitale pozamykali, bo pielegniarki uznalalyby ze nie chca juz pracowac w nocy...

  6 2
 • ~agel 2019-04-10 07:26:50

  artykuł z 2011 roku:

  https://gratka.pl/regiopraca/portal/rynek-pracy/miejsca-pracy/ile-godzin-pracuje-nauczyciel

  Jak widac pewien guru zawsze wie wszystko najlepiej. To jest żenada....

  A tu najnowsze dane OECD -pensum nauczycieli (liczba godzin)..
  Które panstwo ma najmniejsze na swiecie?

  https://data.oecd.org/eduresource/teaching-hours.htm#indicator-chart

  5 0
 • ~gestskoczka 2019-04-10 07:32:07

  @agel pisze, cytuję: „~gestskoczka nie znasz, nie oceniaj, nie krytykuj.”

  Nie wiem jak Ty, ale ja staram się rozróżniać i rozgraniczać oceny i krytykę od wyrażenia własnej – konkretnego człowieka – opinii. W komentarzach staram się wyrażać własne zdanie i nie chciałbym go narzucać innym.

  Twój komentarz zaczynający się słowami: „gestskoczka nie znasz...” odczytałem jako „zamknij mordę głupku”. Ludzie są różni, ale każdy ma prawo być człowiekiem. Pozdrawiam Cię, i życzę miłego dnia.

  4 2
 • ~agel 2019-04-10 07:54:43

  gestskoczka to ze u Ciebie "nie znasz...” = „zamknij mordę" to nic na to nie poradze... A "szambo" jest ok...
  Pozdrów kolege ;)
  i skup sie Panie na meritum sprawy, to nie jest strona rozmow towarzyskich a porusza sie w nim konkretne watki...

  2 2
 • ~azan3 2019-04-10 12:03:25

  @agel- "azan3 współczuje Ci Twojej agresji, chyba Tobie ciężko" i vice versa, właściwie to ty zaczęłaś/ąłeś, łatwo jest w czyimś oku drzazgę dojrzę, a w swoim belki nie widzieć.
  " I nie pisałam, że jesteś nauczycielem" - zarzucasz, ze ktoś czytać nie umie a sam/a nie umiesz przeczytać po sobie. Mam ci zacytować, gdzie napisałaś/eś , że jestem nauczycielem?
  Robisz żenujące błędy ortograficzne jak na kogoś , kto jest po pedagogice.
  Od trolli wyzwałem tylko ciebie i Arteksa :)

  0 4
 • ~agel 2019-04-10 21:40:38

  azan3, potrafisz coś oprócz ataku? nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia? i co mnie obchodzi jakiś Arteks, którego nie znam? Poczytaj sobie o zaburzeniu dysocjacyjnym tożsamości skoro tak lubisz odbiegać od meritum.. może temat Cię zainteresuje...

  4 0
 • ~Arteks 2019-04-10 22:59:49

  @agel - atakowanie, poniżanie i hejtowanie innych to jedyne "mocne" strony komentatora @azan3.

  3 3
 • ~agel 2019-04-11 06:59:45

  Arteks – w całości popieram... Niestety, ale niektórzy tak mają, są zwykłymi pospolitymi chamami....

  4 4
 • ~azan3 2019-04-11 08:15:45

  Wy z Arteksem byście się świetnie dogadywali ;) Taki z ciebie psycholog? Co ty nie powiesz, zaburzenia dysocjacyjne online diagnozujesz? Szacun. I widzisz, nawet na moje pytania nie odpowiedziałaś. Z atakowaniem to ty zaczęłaś droga koleżanko.
  A wracając do meritum sprawy, to skoro nauczyciele są niezadowoleni ze swojej pracy, edukacja kuleje i środki na nią, a inni zazdroszczą pracy i zarobków nauczycieli, to może pójdźmy na kompromis. Zamknijmy wszystkie publiczne szkoły, jak ktoś chce się uczyć, to niech idzie prywatnie, po co na siłę uszczęśliwiać kogoś, żyjemy ponoć w wolnym kraju. Rząd będzie zadowolony, bo nie będzie musiał kasy wydawać na taki balast jak edukacja, ludzie będą niewyedukowani, ciemnym ludem łatwiej zarządzać, każdy kit będzie można im wcisnąć.

  5 5
 • ~agel 2019-04-11 18:29:25

  azan3 - skoczyłam z Toba dyskusje bo wybacz - jesteś bardzo chamowaty.

  3 4
 • ~azan3 2019-04-11 19:28:31

  @agel- dziękuję i wzajemnie ;)

  4 1
 • ~Zenon Stuchlik 2019-04-19 07:52:14

  Tylko zlikwidowanie rejonizacji ,karty nauczyciela i wprowadzenie bonu oświatowego może przynieść jakiekolwiek rozwiązania z których skorzystają dzieci i nauczyciele same płace które też muszą wzrosnąć o minimum 50 % sprawy jednak nie załatwią

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?
Oddanych głosów: 2140