Salmo Żory z Pucharem LKŚ!

2013-05-18, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
UKS Salmo Żory zdobył Puchar Ligi Klubów Śląska. Tym samym podopieczni Tomasza Śliwki i Pawła Nowaka zostali najlepszą drużyną na Śląsku.

Finałowa, czwarta runda Pucharu Ligi Klubów Ślaska miała miejsce w Tychach. Zawodnicy UKS Salmo Żory (r.2001) rywalizację rozpoczęli fantastycznie. Wygrali w starciu sztafet mieszanych 8x50m stylem dowolnym.Sztafeta popłynęła w składzie:

Julia Dworok, Angieszka Tomasiak, Olaf Pajączkowski, Filip Pichnar, Syliwa Pichnar, Monika Wagner, Kacper Milbrant, Szymon Jaworski.

Potem przyszedł czas na starty indywidualne, w których Kacper Milbrant zajął 2. miejsce 50m stylem grzbietowym oraz 2 miejsce 200m stylem zmiennym. Szymon Jaworski uzyskał 2. na 50m stylem dowolnym oraz 5. na 200m stylem zmiennym.

Natomiast wśród dziewcząt Monika Wagner zajęła 2. miejsce na 50m stylem klasycznym oraz 4. miejsce na 50m stylem dowolnym, a Agnieszka Tomasiak uplasowała się na 6. pozycji w wyścigu na  50m stylem dowolnym i była 7. na 200m stylem zmiennym.

Na koniec sztafeta dziewcząt 4x100m zmiennym, w składzie: Julia Dworok, Sylwia Pichnar, Agnieszka Tomasiak oraz Monika Wagner, zajęła 4. miejsce.

Łącznie, po 4 rundach w sezonie 2012-2013, UKS Salmo Żory rocznik 2001 w składzie: Alicja Lużyna, Dworok Julia, Tomasiak Agnieszka, Pajączkowski Olaf, Pichnar Filip, Pichnar Sylwia, Wagner Monika, Milbrant Kacper, Jaworski Szymon, zdobył Puchar Ligi Klubów Śląska. W końcowej klasyfikacji żroski klub wyprzedził 23 inne ekipy z województwa.