zamknij

Biznes

Samowola w spółdzielni? Nadzór budowlany sprawdzi ocieplane bloki

2013-03-27, Autor: mk
Wracamy do tematu termomodernizacji bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Żory. Sprawa wywołuje wiele kontrowersji wśród mieszkańców, na ich prośbę zostaną przeprowadzone kontrole legalności wykonanych już robót budowlanych.

Reklama

Część mieszkańców SM Żory uważa, że referendum w sprawie ocieplania bloków zostało sfałszowane i domagają się jego unieważnienia. Sprawa trafiła do prokuratury.

>>>SM Żory: Trwa śledztwo w sprawie sfałszowania wyników referendum

Teraz, po interwencji mieszkańców również magistrat sprawdzi czy dopełnione zostały wszelkie formalności potrzebne do rozpoczęcia prac, m.in. wymagana zgoda współwłaścicieli. Odpowiedni wniosek w tej sprawie wpłynął już od naczelnika wydziału urbanistyki i architektury do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Ten z kolei zarządził kontrole legalności i zakresu wykonanych robót budowlanych w budynkach na osiedlu 700-lecia, Ks. Władysława, Korfantego, Pawlikowskiego i Sikorskiego.

- W dniu oględzin zarządca budynku winien okazać do wglądu posiadaną dokumentację projektową dotyczącą przedmiotowych robót budowlanych. Obecność przedstawiciela SM Żory podczas wizji jest obowiązkowa - informuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Andrzej Brocki.

Kontrole ruszą 8 kwietnia i potrwają do 12 kwietnia.

O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~gestskoczka 2013-03-27 13:53:36

    Myślę, że termomodernizacja powinna być wstrzymana. Z uwagi na wiele kontrowersji. Z prostego faktu że nie wyjaśniono dostatecznie mieszkańcom całych kosztów. Byłem na takim zebraniu, członkowie zarządu i facet z firmy opowiadali piękną perspektywę, ale na kilka konkretnych pytań które padły z sali, odpowiedzi były mdłe i nie jasne. Jestem za termomodernizacją, ale to ma być jasno i konkretnie przedstawione. Dla mnie najważniejszy jest koszt i to, bym nie brał kredytu w banku, ani spółdzielnia w moim imieniu. Mnie nie stać jest by płacić horrendalne koszty obsługi kredytu. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkich jest stać by jednorazowo wpłacić gotówką sporą kwotę (ile???). Spółdzielnia powinna przy referendum jednocześnie zadawać pytanie o formę spłaty (przecież wszyscy głosowali podpisując się imieniem i nazwiskiem), a zwolennikom kredytu pomóc w zbiorowym kredycie w najmniej krwiożerczym banku. Reasumując: winny być nowe zebrania z mieszkańcami, uczciwe i rzetelne wyjaśnienia, oraz głosowanie imienne z dwoma pytaniami, o zgodę i formę spłaty. Głosowanie winno być prowadzone przez komisję wyborczą z poza Rady Nadzorczej, która będzie odpowiadać za uczciwość przeprowadzenia referendum.

    0 0
  • ~tomek_81 2013-03-28 08:49:55

    Z tego prosty wniosek że lepiej nic nie robić to będzie się miało święty spokój jak np RSM w Rybniku. Teraz jeśli mieszkańcy będą widzieć że sąsiedzi mniej płacą za ogrzewanie i będą chcieli wziąć kredyt na ocieplenie to usłyszą żeby przyszli za 10 lat jak się na funduszu remontowym nazbiera.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.