Seniorki Sari Żory rozpoczęły zmagania w IV lidze

Po blisko trzydziestu latach przerwy do Żor wróciła ligowa siatkówka na seniorskim poziomie. W pierwszym meczu na czwartoligowym froncie MUKS Sari Żory zmierzył się z UKS-em Metalik Radziechowy.

Żorska drużyna bardzo dobrze rozpoczęła pierwszy mecz w IV lidze. W pierwszym secie sobotniego pojedynku podpopieczne Janusza Kosmala pewnie zwyciężyły, gromiąc rywalki do 12. W drugiej odsłonie żorzanki również wygrały, ale już po wyrównanej walce. Prowadzenie 2:0 w setach nie wystarczuło jednak do ostatecznego triumfu. Trzy kolejne sety padły łupem zawodniczek UKS-u Radziechowy i po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 2:3 (25-12, 26-24, 23-25,20-25,12-15).

Na pierwsze zwycięstwo żorskie siatkarski nie czekały jednak zbyt długo. W rozegranym dzień później spotkaniu Sari Żory gładko pokonał na wyjeździe GLKS Wilkowice 3:0.

> Zobacz więcej zdjęć z meczu

Kolejny mecz u siebie żorzanki zagrają 3 marca o godzinie 16:00 na hali przy ul. Folwareckiej.