zamknij

Wiadomości

Śląska Partia Regionalna przedstawiła liderów list do sejmiku

2018-07-11, Autor: ww

Janusz Wita będzie w naszym regionie numerem 1 na liście Śląskiej Partii Regionalnej w jesiennych wyborach do sejmiku.

Wybory samorządowe zbliżają się milowymi krokami. Pierwszą partią, która odkryła karty jest Śląska Partia Regionalna. Regionaliści przedstawili dziś w Katowicach liderów swoich list w czterech okręgach wyborczych, w których ŚPR wystawi swoich kandydatów.

Reklama

W okręgu nr 3, obejmującym Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski, listę otwierać będzie Janusz Wita.

Janusz Wita od 2010 roku jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, obecnie wiceprzewodniczącym sejmiku i przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Sejmiku. W latach 2003-2010 był zastępcą wójta gminy Mszana. Jest członkiem Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej. Prowadzi gospodarstwo rolne w Połomi i współprowadzi z żoną firmę przetwórstwa spożywczego.

Dodajmy, że w okręgu nr 2 (Katowice, Mysłowice, Tychy, powiaty: bieruńsko-lędziński i pszczyński) „jedynką” na liście ŚPR będzie przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik, w okręgu nr 4 (Bytom, Gliwice, powiaty: gliwicki, tarnogórski, lubliniecki) przedsiębiorca Aleksander König, a w okręgu nr 5 (Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze) wicemarszałek województwa Henryk Mercik.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gestskoczka 2018-07-11 17:31:08

  Chętni do sprawowania władzy są. To dobrze. Teraz jeszcze pytanie co chcą w tym sejmiku robić i czyje interesy reprezentować. To jest najważniejsze. Czyje zdanie bardziej się liczyć będzie dla radnych ŚPR: wyborców, czy centrali partyjnej w Katowicach?

  Ludzie mają pretensje że posłowie, radni, działają zgodnie z ustaleniami central partyjnych, ich mając w… w nosie. A nie burzą się że ustawodawca traktuje obywateli przedmiotowo. Przedstawiciel powinien być zależny mandatem od wyborców. Tak nie jest, a wyborcy są im potrzebni tylko przed wyborami i tylko po to, by oddać głos na właściwą partię.

  Jeszcze pytanie, czy na tej partyjnej liście ŚPR jest ktoś z Żor, jak już miałbym głosować, to tylko na mieszkańca Żor. Z nadzieją, że pomimo dyrektyw z centrali, patrzyłby również na interes miasta.

  6 2
 • ~azan3 2018-07-11 17:46:44

  Arteksie za dużo rzeczy nie kojarzysz, oj biedaku ;)

  2 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wysokie krawężniki w Żorach utrudniają poruszanie się na rowerze?
Oddanych głosów: 223