Wiadomości
Stracił 35 tys. zł, bo złodziej podmienił mu dane na fakturze
32-letni przedsiębiorca z Żor padł ofiarą oszusta komputerowego, który włamał się na jego firmowe konto i podmienił dane na fakturze. O przestępstwie dowiedział się dopiero wówczas, gdy zleceniobiorca upomniał się o pieniądze. Okazało się, że choć 32-latek dotrzymał terminu płatności, to środki przelał na inne konto.
Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosił się właściciel firmy, który został okradziony przez oszustów komputerowych. Jak poinformował śledczych, miesiąc temu dokonał wpłaty za usługę na podany w fakturze numer konta, jednak pieniądze te wpłynęły na zupełnie inny rachunek.
Mężczyzna niczego nie podejrzewał, aż do czasu, gdy o zapłatę upomniał się zleceniobiorca. Wówczas to okazało się, że ktoś uprzednio włamał się na firmową skrzynkę pocztową 32-latka i podmienił dane na fakturze. Tym samym - zamiast do faktycznego odbiorcy - pieniądze trafiły na konto oszusta.
Zobacz także
Policjanci apelują o ostrożność i szczególną czujność przy dokonywaniu wszelkich transakcji finansowych:
Zawsze sprawdźmy dokładnie numer konta i adres nadawcy. Zachowajmy też ostrożność przy korzystaniu z systemów płatności mobilnych i uważajmy na fałszywe wiadomości wysyłane drogą elektroniczną.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
6849 -
Książulo sprawdził Krówkę w "mieścince" Żory! Co sądzi o barze mlecznym? [WIDEO]
4866 -
Pożar budynku przy ul. Rybnickiej. Palił się obiekt gospodarczy
3144 -
Wypadek w Żorach. Zderzyły się trzy samochody. Wystarczyła chwila nieuwagi
2756 -
Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
2268
Najwyżej oceniane
-
"Głupi żart" i poważne konsekwencje. Ewakuowano uczniów i pracowników, 8 osób poszkodowanych
+10 / -2 -
Miała przylecieć z USA do Krakowa, ale nie dotarła. Na szczęście, ta historia skończyła się "happy endem"
+6 / -0 -
Pies "wyrwał się" z obroży i zaatakował kobietę. Był nieszczepiony
+5 / -0 -
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
+6 / -1 -
Nowe narkotyki – śmiertelne zagrożenie. GIS ostrzega!
+3 / -0
Najczęściej komentowane
-
Renta za niezdolność do pracy. Czy choroba alkoholowa powinna ją gwarantować?
0 -
Konferencja Agriverde już jutro w Żorach! Weź udział w wyjątkowym spotkaniu, pełnym innowacji
0 -
W czwartek kolejna sesja Rady Miasta. Co w porządku obrad?
0 -
Nowe narkotyki – śmiertelne zagrożenie. GIS ostrzega!
0 -
Zmiany w Muzeum Ognia. W środku nowa wystawa, na zewnątrz zmiana otoczenia
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert