Wiadomości
Straż Graniczna po kontrolach. Wydano 11 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu
> Warszowice: pogranicznicy zatrzymali trzy Syryjki. Schowały się w naczepie tira
Jak przyznają pogranicznicy, w wyniku podobnych działań w Gliwicach, Dobrzeniu Wielkim i na lotnisku w Krakowie-Balicach zatrzymano trzy obywateli Ukrainy i Turka. Cudzoziemcy ci nie posiadali przy sobie dokumentów pobytowych, które uprawniałyby ich do legalnego pobytu na terytorium Polski.
Z kolei ostatni cudzoziemiec, obywatel Ukrainy, został zatrzymany w Woli Rzędzińskiej podczas kontroli prowadzonej w pociągu relacji Gdynia - Przemyśl. Mężczyzna posiadał zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego (MRG), a przebywał poza strefą przygraniczną.
Zobacz także
- W stosunku do cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, które zakończyły się we wszystkich przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Osoby te otrzymały również czasowy zakaz wjazdu na terytorium Polski - dodaje K. Walczak.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
6758 -
Książulo sprawdził Krówkę w "mieścince" Żory! Co sądzi o barze mlecznym? [WIDEO]
4775 -
Pożar budynku przy ul. Rybnickiej. Palił się obiekt gospodarczy
3131 -
Wypadek w Żorach. Zderzyły się trzy samochody. Wystarczyła chwila nieuwagi
2750 -
Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
2256
Najwyżej oceniane
-
"Głupi żart" i poważne konsekwencje. Ewakuowano uczniów i pracowników, 8 osób poszkodowanych
+10 / -2 -
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
+6 / -0 -
Miała przylecieć z USA do Krakowa, ale nie dotarła. Na szczęście, ta historia skończyła się "happy endem"
+6 / -0 -
Pies "wyrwał się" z obroży i zaatakował kobietę. Był nieszczepiony
+5 / -0 -
Książulo sprawdził Krówkę w "mieścince" Żory! Co sądzi o barze mlecznym? [WIDEO]
+4 / -1
Najczęściej komentowane
-
W czwartek kolejna sesja Rady Miasta. Co w porządku obrad?
0 -
Nowe narkotyki – śmiertelne zagrożenie. GIS ostrzega!
0 -
Zmiany w Muzeum Ognia. W środku nowa wystawa, na zewnątrz zmiana otoczenia
0 -
Przerwy w dostawie prądu w Żorach [HARMONOGRAM]
0 -
Wiosenna deratyzacja w Żorach. Kto ma obowiązek ją przeprowadzić?
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert