Wiadomości

Strażak z żorskiej komendy został wicemistrzem Europy!

2017-06-16, Autor: wk

W ubiegłym tygodniu (9-10.06) w niemieckim Mönchengladbach odbyły się Mistrzostwa Europy w TFA (Toughest Firefighter Alive). Z sukcesami drużynowymi i indywidualnymi wróciła reprezentanci naszego kraju i miasta!

W zawodach uczestniczyły reprezentacje Austrii, Czech, Estonii, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Polski.

Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali:

• st. asp. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory,
  • asp. Szymon Jopek, KP PSP Myślenice,
  • mł. asp. Bartosz Brytan, KM PSP Rybnik,
  • st. sekc. Piotr Roezner, KP PSP Nysa.

Strażacy zaprezentowali się bardzo dobrze. W klasyfikacji sztafet Polacy, w bezpośrednim starciu, ulegli jedynie Czechom, zdobywając tytuł Wicemistrzów Europy. Na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy.

W klasyfikacji indywidualnej, srebrny medal wywalczył st. asp. Marcin Zdziebło, zwyciężając jednocześnie w kategorii wiekowej M 35-39. Mistrzem Europy został strażak z Czech – Petr Moles, a na najniższym stopniu podium stanął Estończyk Alor Kasepold.

Nasi pozostali strażacy zajęli w klasyfikacji generalnej następujące miejsca: 10. – asp. Szymon Jopek, 15. – st. sekc. Piotr Roezner (wywalczył srebrny medal w kategorii M 30-34), 24. – mł. asp. Bartosz Brytan. Łącznie sklasyfikowanych zostało prawie 140 strażaków.

- Wyniki naszych strażaków świadczą o ich wysokiej formie sportowej. Bardzo ciężka praca na treningach wykonana w swoich jednostkach przyniosła oczekiwane rezultaty. Doskonała sprawność funkcjonariuszy PSP podkreślana była na każdym kroku, zarówno przez pozostałych zawodników, jak i widzów, wśród których nie zabrakło mieszkających w Niemczech Polaków – podkreśla Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Polsce.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 0