Śląski Biznes poleca
Studiuj i podróżuj! Pięć argumentów za wyborem turystyki na PWSZ w Raciborzu
Więcej języków obcych, komunikacji medialnej, wiedzy o świecie i biznesie, a także nowoczesnych formach rekreacji i dbałości o zdrowie. Do tego świetne perspektywy na rynku pracy i lepsze dopasowanie do potrzeb pracodawców.
Z raportu The Future Urban Reality Ericssona wynika, że tendencja do przenoszenia zasadniczych elementów codziennego życia do sieci – zapoczątkowana przez globalną pandemię Covid-19, pozostanie istotna dla ludzi z całego świata długo po przeminięciu pandemii. Konsumenci nie tylko będą nadal wykonywać rutynowe aktywności – takie jak praca zdalna, e-nauka, e-zdrowie i internetowe zakupy spożywcze – online, ale jeszcze „dodadzą do nich średnio 2,5 nowej usługi”. Autorzy raportu - opublikowanego na ericsson.com a omówionego przez rp.pl, przewidują, że po pandemii konsumenci będą priorytetowo traktować przeznaczanie czasu wolnego na podróże, praktykowanie mindfulness oraz spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną.
Turystyka odpowiada za blisko 11 proc. światowego PKB, daje zatrudnienie ponad 330 mln osobom. To co dziesiąte miejsce pracy na naszym globie. Epidemia koronawirusa nie zahamuje rozwoju przemysłu zagospodarowania czasu wolnego. Zmienią się jednak oczekiwania pracodawców. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi nowa formuła turystyki w murach raciborskiej PWSZ. Oto 5 powodów pokazujących, że studia na tym kierunku dają kwalifikacje i pożądane kompetencje.
1. języki obce - wzmacniamy kształcenie w tym obszarze, wzbogacając je o wiedzę o kulturach świata (Judaizm, Islam, Daleki Wschód), a także wykłady monograficzne naukowców z renomowanych uczelni w Polsce;
2. zdrowie, rekreacja i żywienie - kształcenie w tym obszarze koncentrujemy na aspektach praktycznych, przydatnych dla specjalistów w branży turystycznej;
3. biznes - przekazujemy studentowi narzędzia służące obserwacji i analizowaniu otoczenia biznesowego, prawidłowego wnioskowania, a także skalowania biznesu w obszarze produktów turystycznych;
4. komunikacja medialna i społeczna - pokazujemy jak wykorzystać wiedzę o świecie do tworzenia skutecznych narracji, jak korzystać z mediów głównego nurtu (radio, prasa, telewizja, portale) i jak tworzyć organicznie duże zasięgi w mediach społecznościowych;
5. liczy się praktyka - wprowadzamy formy nauczania oparte na wyjazdach studyjnych do hoteli, restauracji i miejsc (centra kongresowe, muzea, miasta) związanych z obsługą ruchu turystycznego, stawiając jednocześnie na zdalne formy nauczania teoretycznego.
Ukończenie studiów w zakresie turystyki daje kompetencje pożądane nie tylko w branży (biura podróży, hotele, restauracje, własna działalność), ale także w administracji państwowej (wydziały związane z obsługą ruchu turystycznego, centra informacji turystycznej, placówki kultury, ośrodki sportu i rekreacji, muzea, skanseny, organizacje turystyczne) oraz w mediach i agencjach public relations.
Kształcenie na kierunku turystyka w PWSZ Racibórz jest bezpłatne. Zobacz poniżej film promocyjny kierunku!
Najczęściej czytane
Najwyżej oceniane
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert