Sukces na Mistrzostwa Europy w modelarstwie. Brąz Franciszka Krakowczyka

2022-09-13, Autor: KB, źródło: MOSiR Żory

W sierpniu odbyły się Mistrzostwa Europy w modelarstwie lotniczym. Brązowy medal zdobyli juniorzy reprezentacji Polski. Wśród reprezentantów był Franciszek Krakowczyk z Rybnika, wychowanek żorskiej modelarni.

Reprezentacja Polski zajęła drużynowo 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w modelarstwie lotniczym w kategorii junior.

Wśród zawodników reprezentujących nasz kraj znalazł się Franciszek Krakowczyk z Rybnika, wychowanek modelarni w Żorach. Indywidualnie rybniczanin zajął 20. miejsce.

Warto dodać, że w kategorii seniorów Franciszek Kańczok z Rybnika zajął 33. miejsce.