Sukcesy pływaków UKS-u SALMO Żory na pierwszych w tym roku zawodach

2017-02-27, Autor: df, źródło: UKS SALMO Żory

W Gliwicach, Dąbrowie Górniczej i Radlinie pływacy żorskiego UKS-u rozpoczęli tegoroczne zmagania w ramach Ligi Klubów Śląskich. Na pierwszych zawodach wysoką formę pokazali zawodnicy kategorii 15 lat i starsi oraz z rocznika 2004.

15 lutego w Gliwicach odbyła się trzecia edycja Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych. UKS SALMO Żory reprezentowało pięciu zawodników. Najlepiej spisał się Szymon Jaworski zajmując II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i III miejsce na 200 m stylem motylkowym w kategorii 15 lat i starsi. Szymon poprawił także własne rekordy życiowe.

Z kolei Agnieszka Tomasiak „otarła się” o podium zajmując IV miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym i V miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym. Piotr Zdziebło także zajął IV miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym, zaś na 50 m klasykiem VIII pozycję. Olaf Pajączkowski został sklasyfikowany na V miejscu na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz na X pozycji na 200 m motylkiem. Izabela Kusak zajęła VI lokatę na dystansie 200 m grzbietem i IX miejsce na 50 m stylem dowolnym. Trenerem zawodników jest Krzysztof Kretek.

17 lutego w Gliwicach w ramach Ligi Klubów Śląskich rozpoczęli zmagania pływacy z rocznika 2006. Żorski UKS pojechał na turniej w składzie: Oliwia Widera, Paulina Wielebnowska, Laura Guzy, Bartosz Chochliński, Wojciech Michalski, Kajetan Strózik. Ich trenerem jest Paweł Nowak.

24 lutego w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody Ligi Klubów Śląskich rocznika 2004. Sztafeta dziewcząt UKS-u SALMO 4x100 m stylem dowolnym w składzie Julia Olma, Weronika Fira, Zuzanna Grzymała, Nadia Lala zajęła I miejsce. Z kolei Jakub Śliwka wywalczył II lokatę na dystansie 100 m stylem zmiennym. Dodatkowo Julia Olma zajęła III miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

Natomiast w III rundzie Ligi Klubów Śląskich w Radlinie III miejsce zajął Kacper Kapusta. Zawodnik żorskiego klubu popłynął na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Jego trenerem jest Krzysztof Kretek.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0