Świetna gra drużyn ŻAK Żory w mijającym tygodniu

Udana inauguracja ma za sobą męska drużyna koszykarska ŻAK Żory w Śląskiej Lidze MU-11. Drużyna kobieca KU-11 pewnie wygrała kolejne mecze i z 5 zwycięstwami prowadzi w tabeli.

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurował rocznik 2007 i młodsi. Rywalami drużyny ŻAK Żory MU-11 były zespoły MKS Wodzisław Śląski oraz Stela Cieszyn. Oba spotkania miały podobny przebieg. Od pierwszych minut meczu młodzi koszykarze ŻAK-a budowali wysoką i pewną przewagę. W drugiej połowie pewnie kontrolowali wynik meczu i pewnie wygrali 70:9 oraz 49:15.

Żeńska drużyna rocznika 2007 po pierwszych 3 zwycięstwach w sezonie dodała dwa kolejne. W niedzielnych meczach pokonała u siebie drużyny UKS Brzeg (51:15) oraz MKS Strzelce Opolskie (42:17). Po tych zwycięstwach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Drużyna młodzika młodszego (MU-13) na swoim parkiecie odniosła pewne zwycięstwo nad drużyną Stela Cieszyn 99:51. Podobnie jak ich młodsi koledzy od pierwszych minut meczu objęli prowadzenie i pewnie kontrolowali przebieg meczu. Zespół w czasie spotkania pokazał solidną zespołową grę w ataku, a także pewną grę w obronie na całym boisku.

Kolejne zwycięstwo dołożyła drużyna młodzika starszego (rocznik 2004) po wyjazdowym zwycięstwie nad drużyną Zagłębia Sosnowiec 110:74. Nasi młodzi koszykarze pokazali dobrą zespołową grę trafiając 10 rzutów za 3 punkty.

Wysokie zwycięstwo na swoim parkiecie (146:58) odniosła również drużyna kadetów (MU-16). Przeciwnikiem drużyny był zespół SMYKa Prudnik. Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu żorskich koszykarzy. Należy podkreślić, że drużyna miała aż 29 celnych rzutów za 3 punkty.

Wszystkie wyniki drużyn ŻAK ŻORY z minionego tygodnia.

3 Liga: AZS Gliwice - ŻAK Żory 77:57

MU-18: AZS Częstochowa - ŻAK Żory 85:67

MU-16: ŻAK Żory - SMYK Prudnik 146:58

MU-14: Zagłębie Sosnowiec - ŻAK Żory 74:110

MU-13: ŻAK Żory - Stela Cieszyn 99:51

MU-11: MKS Wodzisław Śląski - ŻAK Żory 9:70

ŻAK Żory - Stela Cieszyn 49:15

KU-11: ŻAK Żory - UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg 51:15