Swoboda i Biernat z kwalifikacjami na Mistrzostwa Polski Młodzików

2012-09-19, Autor: gs, źródło: Czwórka Żory
Lekkoatleci Czwórki Żory, Ewa Swoboda i Grzegorz Biernat, zdobyli medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce.

W odbywających się w minioną niedzielę (16 września) zawodach w Częstochowie brali udział zawodnicy z 70 klubów województwa śląskiego i opolskiego, którzy walczyli o przepustki na Mistrzostwa Polski Młodzików. Wwalifikacją było zdobycie I i II miejsca w danej konkurencji.

Ewa Swoboda po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom. Na swoim koronnym dystansie, biegu na 100 m, zdobyła złoty medal.  Żorzanka w biegu eliminacyjnym przebiegła "setkę" w 12,14 s, a w finale uzsykała czas 12,10 s.

Grzegorz Biernat, mistrz Śląska z czerwca, tym razem wraca ze srebrnym medalem. W biegu na 300 m ustanowił rekord życiowy 37,18 s i minimalnie przegrał z zawodnikiem z Dąbrowy Górniczej.

Dzięki dobrym startom Swoboda i Biernat będą reprezentować Żory i Śląsk na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 29-30 września w Słubicach.