Swoboda tuż za podium

2017-06-12, Autor: gs

Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce podczas lekkoatletycznych zawodów w Hengelo. Żorzanka startowała w gronie wymagających rywalek.

Wicemistrzyni świata juniorów pokonała 100 metrów z czasem 11.48 i zajęła czwarte miejsce w holenderskim Hengelo. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy - Dafne Schippers (11.08). Na drugim miejscu zameldowała się Ble Okagbare, a tuż za nią na mecie pojawiła się Carina Horn.

Warunki atmosferyczne nie sprzyjały w tym dniu biegaczkom. Zawodniczki walczyły nie tylko z rywalkami ale także z mokrą bieżnią i przeciwnym wiatrem (-1,4 m/s).

Ewa Swoboda w tym roku zdobyła brązowy medal halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Żorzanka pokonała wówczas dystans 60 metrów z czasem 7.10. Był to jej najlepszy jak do tej pory rezultat w seniorskiej karierze.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1