Szczęśliwy początek dla Hawajskich Koszul

2011-01-13, Autor: Redakcja
Grający w 2. lidze koszykarze Hawajskich Koszul Banku Spółdzielczego Żory udanie zainaugurowali rundę rewanżową. W wyjazdowym meczu zmierzyli się z Cracovią, którą pokonali 86:78.

Jednak zajmujący ostatnie miejsce w tabeli krakowianie tanio skóry nie sprzedali i niewiele brakowało, a to gospodarze święciliby triumfy. Wprawdzie początek meczu należał do żorzan, jednak wraz z upływem czasu inicjatywę przejęli ambitni krakowianie.

Niesieni dopingiem swojej publiczności, koszykarze Cracovii już na pierwszą przerwę schodzili z przewagą 5 punktów nad Hawajskimi Koszulami. Obraz gry w drugiej kwarcie różnił się od wcześniejszego jedynie tym, iż młodzi zawodnicy Cracovii jeszcze bardziej podkręcili tempo. Przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów, zaś w szeregach przyjezdnych narastały frustracja i bezradność. W trzeciej kwarcie krakowian dopadł kryzys. Przestali być dokładni popełniając straty oraz błędy w obronie, bezlitośnie wykorzystywane przez doświadczonych zawodników z Żor. Na ostatnią część spotkania koszykarze Hawajskich koszul wychodzili z 5 punktową przewagą. Zespół trenera Szymika nie pozwolił sobie odebrać już prowadzenia do końca meczu.

Dzisiaj o godzinie 18:00 żorscy koszykarze rozegrają mecz przed własną publicznością. Zajmujący obecnie 7. miejsce zespół Hawajskich koszul będzie podejmował notowany o dwa oczka niżej UMKS Kielce. Serdecznie zapraszamy do hali sportowej MOSiR-u przy ulicy Folwareckiej 10.