Szczypiornistki MTS są liderem

2011-01-31, Autor: Redakcja
Zawodniczki MTS Żory pozostają najlepszą drużyną II ligi piłki ręcznej gr. IV. W ostatnim rozegranym spotkaniu, pokonały u siebie Sośnicę Gliwice 24:20.

Podpieczne Romana Kamińskiego do spotkania z Sośnicą podchodziły z dorobkiem 8 wygrnaych i 1 porażką, natomiast przeciwnik mógł się pochwalić zaledwie 6 punktami na swoim koncie. Gra żorskiej drużyny potwierdziła statystyki, które od początku stawiały MTS w roli faworyta.

Już w 5 minucie żorzanki objęły 4 bramkowe prowadzenie nie pozwalając Sośnicy na skuteczne wykończenie akcji. Po dwóch bramkach Adamczewskiej, MatuszczykMoćko było 4:0. Przyjezdne nie miały jednak zamiaru rezygnować z walki o cenne punkty. W 17 minucie Kurek doprowadziła do stanu 7:6 i żorzankom mocniej zabiły serca. Zdobyte przez rywalki punkty nie zdemprymowały jendak gospodyń, które poprawiły grę w ataku i zdobyły kolejne 7 bramek. Po pierwszej połowie MTS prowadził 14:10 z Sośnicą.

Druga połowa rozpoczęła się grą bramka za bramkę. Od 38 minuty, przy stanie 16:12, gospodynie zaczęły popełniać proste błędy, które bezwzględnie wykorzystywały rywalki. w efekcie przewaga MTS-u nad Sośnicą stopniała do jednej bramki. Poirytowane zawodniczki z Żor ponownie przyspieszyły. Po bramkach Duniec-3, Matuszczyk-2, Moćko-2 i Adamczewskiej MTS odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej kobiet.

MTS Żory : Sośnica Gliwice - 24 : 20

Żorzanki z dorobkiem 20 punktów zajmują pierwszą pozycję w tabeli. Wyprzedzają o 4 oczka Tor Dobrzeń i Glorię Katowicę, z którą zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym 12 lutego.