zamknij

Koronawirus na Śląsku. Informacje

Szumowski: gdyby nie zakażenia na Śląsku, mielibyśmy tendencję spadkową

2020-05-11, Autor: bf, źródło: PAP

- Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i zakażenia koronawirusem w kopalniach od przebiegu epidemii w Polsce, to mielibyśmy już tendencje spadkową – powiedział wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski. Widzi też światełko w tunelu w tej sytuacji.

Reklama

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, poinformował, że pierwszy raz w ciągu doby udało się wykonać 23,4 testów na obecność koronawirusa. Dodał jednocześnie, że zdecydowaną większość nowych zakażeń stwierdzono w województwie śląskim.

- Zła informacja jest taka, że mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywną akcję, badając wszystkich górników – wyjaśnił Łukasz Szumowski.

Zauważył, że w przypadku ponad 97 procent zakażonych w kopalniach, choroba przechodzi bezobjawowo.

- Z jednej strony jest to bardzo dobre dla nich, z drugiej strony, niestety, jak są bezobjawowe przebiegi choroby, wtedy łatwiej nieświadomie zarazić innych - powiedział szef MZ.

Minister dodał, że wirus bardzo szybko rozprzestrzenia się w kopalniach z powodu trudnych warunków pracy.

- Chcielibyśmy jak najszybciej zbadać chorych i pozwolić epidemii w Polsce przełamać się i zacząć wygasać - dodał minister.

Jak podkreślił na końcu, gdyby nie nowe ogniska koronawirusa w kopalniach, epidemia w Polsce zaczęłaby powoli wygasać.

- Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to byśmy zaczęli mieć już tendencję spadkową. Można powiedzieć, że gdzieś jest światełko w tunelu, ale musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku, żeby ogniska te nie stały się źródłem zakażeń poziomych. Wtedy możemy spodziewać się, że ten wskaźnik spadnie poniżej jedności i będziemy mogli powiedzieć, że epidemia powoli słabnie – oznajmił Łukasz Szumowski.

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 73

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Jan Kowalski 2020-05-12 09:39:32

    No i wszystko jasne. Koronawirus jest zawsze tam gdzie trzeba położyć gałąź gospodarki. Ciekawe że nie ma zachorowalności w TV i w Policji. Kłamcy!
    Do Polski płyną statki z węglem z Ameryki Pd. Sprawdźcie to sobie. Tu nie ma przypadków. I co z tego że zarażeni. Nie ma rzadnej pandemi to wymysł TV PiS i reszty bandy. Świat sie budzi z tego kłamstwa. Wirus jest to fakt ale nie jest tak groźny jak to pokazują. To ma siać w ludziach strach aby moglì wszystkie inwigilacyjne narzędzia uruchamiać i technologie. W imię naszego bezpieczeństwa. Pamiętajcie. Ci którzy przyjmą te rzekome szczepionki, będzie płakać i umierać w bulach z tego powodu.
    Ci co mówią o depopulacji czyt Gates nagle chcą nas ratować ! zakłamanie. Ludzie, zacznijcie myśleć sami. Wyłączcie telewizory

    51 12

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 2622