zamknij

Edukacja

Taka szkoła w Rogoźnej! Aż chce się uczyć

2020-02-06, Autor: AB, materiały prasowe

W poniedziałek, 3 lutego po raz pierwszy uczniowie zasiedli w ławkach nowej, dobudowanej części ZSP 8.

Reklama

Nowy budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Żorach-Rogoźnej składa się z czterech kondygnacji, a jego powierzchnia to 3186,70 m2.

W rozbudowanym obiekcie powstało aż jedenaście sal lekcyjnych, sala gimnastyczna wraz z szatniami, toaletami i prysznicami, świetlica, szatnie, pokój nauczycielski oraz toalety.

Inwestycja objęła również budowę drogi pożarowej i zagospodarowanie terenu otaczającego szkołę. Szkoła jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki zainstalowaniu w niej windy oraz innych udogodnień.

Wielkim atutem nowego budynku jest nowoczesny wygląd oraz przestronne sale lekcyjne, z dużymi, panoramicznymi oknami. Sale są nie tylko ładne, ale i świetnie wyposażone, ponieważ pojawiły się w nich  nowoczesne pomoce naukowe.  

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy już korzystać z nowego budynku, głownie ze względu na stale zwiększającą się liczbę uczniów. Dotychczas mieliśmy do dyspozycji mniej miejsca, korytarze były wąskie, nie było pokoju nauczycielskiego ani świetlicy. Nowy budynek jest nie tylko piękny, ale również funkcjonalny – mówi Gabriela Raczyńska, dyrektor ZSP nr 8 w Rogoźnej.

Rozbudowę szkoły w Rogoźnej w całości sfinansowała Gmina Miejska Żory. Koszt całej inwestycji to 11 677 463,47 zł. Choć pierwszy etap inwestycji, której celem jest poprawa infrastruktury edukacyjnej w Rogoźnej już się zakończył, to prace w szkole nadal trwają. Kolejny etapem jest remont starej części budynku, tak by nie odstawała ona standardem od nowej, dobudowanej części. Prace zakończą się jeszcze w tym roku

 

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~jasnypieron 2020-02-10 08:47:58

  EFEKTOWNE TO JEST NA PEWNO...plus ten karkołomny zjazd(stromy wjazd) prosto na ul. Wodzisławską....ale ktoś to zaprojektował, ktoś zatwierdził, ktoś wykonał i ktoś przyjął do użytku.....

  3 6
 • ~jasnypieron 2020-02-18 14:42:59

  a ponoć naprzeciwko tego "cuda" jest coś a la pizzeria, która obrzydliwie dymi i smrodzi zwłaszcza po południu i wieczorami, ale przejadę się to sprawdzić w okolicach najbliższego weekendu

  2 2
 • ~pikapl 2020-02-20 00:35:56

  Witam. Nie powiem, budynek na pewno przyciąga uwagę i jest o niebo lepszy niż to co było wcześniej. Czy jest ładny to już kwestia gustów, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje. Zastanawiają mnie tylko sprawy funkcjonalne tego projektu a mianowicie:
  Sale lekcyjne umiejscowione nad stropem sali gimnastycznej? Każda żywsza lekcja W-F wygeneruje taki hałas, że dzieciaki w klasach "wyżej" będą miały problem się skupić. Nieprzypadkowo kiedyś Ci "źli, komunistyczni architekci" umiejscawiali w projektach szkół takie miejsca jak sala gimnastyczna (hałas) i stołówka (zapachy) z dala od głównych części budynku. Pewnie i tak najważniejszy dla dzisiejszych dzieciaków jest dostęp do WIFI a nie możliwość skupienia na lekcjach. Pozdrawiam.

  2 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 1742