zamknij

Wiadomości

To nie żart. Poczta chce naszych danych!

2020-04-23, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Na początku myśleliśmy, że to próba oszustwa, ale nic z tych rzeczy. Poczta Polska naprawdę chce dostać od gmin dane dotyczące każdego mieszkańca! Chce poznać nasze numery pesel, adresy, imiona, nazwiska i inne. Wszystko po to, aby zorganizować wybory.

Reklama

O tym informowaliśmy Was jako pierwsi. Gminy otrzymały w nocy maile z adresu Poczty Polskiej. Poprosiła o przekazanie wszystkich danych dotyczących nas – obywateli >>Pesel, adres, nazwisko. „Poczta Polska” chce naszych danych na wybory<<

Czekaliśmy na komunikat Poczty Polskiej – nie pojawił się. Czekaliśmy na odpowiedź rzecznika Poczty Polskiej – nie otrzymaliśmy jej. Postanowiliśmy więc zadzwonić. Dopiero wtedy usłyszeliśmy potwierdzeni.

- Maile zostały wysłane z Poczty Polskiej – usłyszeliśmy w biurze prasowym.

Poczta natomiast nie chciała się odnieść do pytania, czy to nie jest przesada, że występuje poczta o tyle danych wrażliwych.

Z kolei jak podaje portal niebezpiecznik.pl, z treści udzielonej im odpowiedzi wynika, że poczta nie widzi w wysłanych mailach nic złego.

- Pisząc krótko – poczta uważa, że ma podstawę prawną i zapewnia, że przykłada najwyższą wagę do ochrony danych. Poczta Polska nie podjęła z nami żadnej dyskusji o poziomie zabezpieczeń. Nie odniosła się do pytania o analizę ryzyka – czytamy.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 31

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Grzegorz Stec 2020-04-23
  20:30:07

  29 10

  NIE ŻYCZĘ SOBIE ,ŻEBY POCZTA DYSPONOWAŁA MOIMI DANYMI .KTO PRZEKAŻE MOJE DANE DLA POCZTY JEST PRZESTĘPCĄ , ŚCIGANY PRAWEM O -RODO-.

 • ~minges 2020-04-24
  09:21:06

  8 15

  Czyli np. ZUS przekazujący emerytury via Poczta Polska też jest przestępcą?

 • ~zbyzsek54 2020-04-24
  09:22:24

  10 7

  również ja wyrażam sprzeciw aby przekazać moje dane poczcie,działanie wbrew przepisom o ochronie danych osobowych!!!!

 • ~azan3 2020-04-24
  10:09:23

  8 7

  @minges- przyjmując się do pracy wypełniało się formularz zgłoszenia do ZUS z podpisem i w ten sposób zezwalało się na używanie naszych danych osobowych, między innymi na przesyłanie emerytur, to samo dotyczy przedsiębiorców, więc twoje zapytanie nijak się ma do całej sytuacji

 • ~boblas 2020-04-24
  10:46:20

  11 5

  Jednym z ważnych problemów przekazania tych danych, jest taki, że poczta polska prowadzi również usługi bankowe!
  Czy jesteście pewni, po wypływie danych sędziów, że nikt z pracowników poczty nie wyniesie waszych danych i nie zaciągnie na nie np. kredytów?
  Gdyby w tych danych nie było przymusu podania nr pesel, byłbym spokojniejszy.

  Nie zgadzam się na udzielenie moich danych poczcie polskiej i mam nadzieję, że samorządowcy nie spełnią oczekiwań rządzących.

 • ~Józef Brzozowski 2020-04-24
  10:49:35

  8 7

  @minges, po co Poczcie Polskiej jest nasz pesel. Aparat PiS mający w łapach wszystkie sznurki do sterowania krajem uznał, że PP będzie przekaźnikiem pakietów wyborczych do adresata i w drodze powrotnej od adresata do - powiedzmy lokalu wyborczego.

  No chyba że aparat PiSowski uznał, że PP zastąpi PKW i będzie - oficjalnie - liczyć głosy, wtedy byłoby logiczne żądanie od administracji naszych peseli, by weryfikować oświadczenia.

  Ja nie godzę się, by PP liczyła głosy, bo nie jest od tego. Mam nadzieję, że po PiSie nie nastanie żadna inna partia koryciarzy, i nie będzie żadnej "grubej kreski".

 • ~nowy 2020-04-26
  20:54:25

  2 3

  To nie koncert życzeń ludzie poczta i tak ma dostep do naszych danych i nie tylko poczta w jakim kraju zyjecie mam pomysl jak ktos wysyla do nas list to niech niewpisuje imienia nazwiska ulicy numeru domu lub mieszkania ciekawr czy list dotrze takie macie rodo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy kiedykolwiek próbowano was oszukać fałszywymi sms-ami?Oddanych głosów: 403