zamknij

Sport i rekreacja

Trener KS-u Żory zdegustowany postawą drużyny

2013-10-02, Autor: Mateusz Kornas
KS Żory przegrał w minionej kolejce z Zuchem Orzepowice 1-2. Szkoleniowiec żorzan nie owijał w bawełnę. - To był tragiczny mecz - powiedział na gorąco po spotkaniu.

Reklama

Porażka na własnym boisku była dość niespodziewana. Tak jak w poprzednich ligowych bataliach, zespół strzelal dużo goli i mało tracił, tak w meczu z Orzepowicami był tylko tłem dla śmiało poczyniających sobie gości. - Co mogę powiedzieć na gorąco? To był tragiczny mecz. Nawet nie da się go ocenić - mówił po spotkaniu Jarosław Zadylak, trener żorskiej drużyny, która przegrała na własnym boisku 1-2 (pełna relacja z meczu tutaj). 

 

Mecz od początku nie układał się po myśli szkoleniowca KS-u. Dał temu wyraz w okolicach 35. minuty, kiedy ściągnął z boiska jednego z napastników, Michała Adamczyka. - Zmiana była podyktowana jego bardzo słabą postawą. Aczkolwiek, generalnie rzecz biorąc, musiałbym wymienić w tamtym momencie co najmniej 10-ciu ludzi - stwierdził. 

Na drugą połowę żorzanie wyszli w nowym ustawieniu. Trzech obrońców, czterech ludzi w środku pola i trzech napastników. Ofensywne ustawienie egzaminu nie zdało. - Ratowaliśmy się jak mogliśmy, ale nie przyniosło to żadnego efektu, bo nawet nie stwarzaliśmy sobie sytuacji bramkowych - powiedział i dodał. - Tak, strzeliliśmy bramkę, co prawda może nie przypadkową, ale gdzieś tam po dorzucie z boku. Oprócz niej, nie stworzyliśmy sobie nic.

Porażka żorskiemu zespołowi, który od kilku kolejek świetnie punktował, kiedyś przydarzyć się musiała. Bardziej martwi jednak styl gry drużyny, a raczej jego brak w tym meczu. I w tym kontekście ostre słowa trenera Zadylaka wydają się zupełnie zrozumiałe. 

 

Dlaczego piłkarze zagrali aż tak słabo? - Było wszystko, co złe. Byli wolniejsi, nie grali w pilkę. Nie wiem z czego to się wzięło? Może zbytnio uwierzyli, że są już tak dobrzy po kilku wygranych meczach? - stwierdził na zakończenie rozmowy Zadylak.  

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.