Trzecie miejsce w kraju i najlepszy bramkarz turnieju

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 z  Żory zdobyli brązowy medal mistrzostw polski w kategorii futsal junior. Turniej miał miejsce w Wysokiem Mazowieckiem.

W fazie eliminacyjnej uczniowie z klas sportowych SP 13 Żory rywalizowali z reprezentantami województwa pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i podlaskiego. Po rozegraniu 4 meczy drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie i z kompletem punktów awansowała do najlepszej szóstki w kraju.

Następnego dnia zespół SP 13 Żory zmierzył się z drużyną z Rzeszowa ponosząc pierwszą porażkę w turnieju, a następnie pokonał ekipę SP Sztutowo 4:1. Te wyniki zapewniły możliwość gry o trzecie miejsce w Polsce.

W tzw. „małym finale” żorski zespół pokonał drużynę z SP 2 Kęty (woj. Małopolskie) 4:1 i zdobył tym samym brązowe medale Mistrzostw Polski w kategorii futsal junior.

Zespół rozegrał łącznie 7 meczy wygrywając 6 z nich, ponosząc jedną porażkę, która pozbawiła szans gry o złote medale. Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z Rzeszowa.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 13 Żory im. Polskich Olimpijczyków wystąpiła składzie Łukasz Jakubski, Dawid Kiełkowski, Paweł Głowacki, Szymała Kamil, Wiśniewski Kamil, Pyszny Wojciech, Pasko Paweł, Dziubecki Tobiasz, Suchy Szymon, Jakubowski Piotr, Szymała Michał i Mosz Mateusz. Wszyscy uczniowie są zawodnikami Młodzieżowego Klubu Sportowego Żory.

Oprócz brązowych medali młodzi żorzanie zgarnęli też jedną nagrodę indywidualną. Łukasz Jakubski został uznany za najlepszego bramkarza całego turnieju. Opiekunami „brązowej” drużyny byli trenerzy Łukasz KuśMieczysław Jakubowski.

Bramki dla SP 13 zdobyli: Dziubecki Tobiasz – 9, Suchy Szymon – 6, Pasko Paweł – 4, Mosz Mateusz – 4, Szymała Michał – 3 Pyszny Wojciech – 3 oraz Szymała Kamil - 1.

Udział drużyny SP 13 Żory w tych Mistrzostwach odbył się dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Żory i Zastępcy Prezydenta Miasta oraz Dyrekcji Zespołu Szkół nr 6 w Żorach.