Kultura, rozrywka i edukacja

Trzy medale Gimnzajum nr 4 na Wojewódzkiej Gimnazjadzie

25 maja w Częstochowie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w lekkiej atletyce. W zawodach uczestniczyło blisko 500 uczniów z 16 najlepszych szkół województwa, które wygrały eliminacje miejskie i rejonowe. Doskonale zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum nr 4, którzy zdobyli trzy medale.

> Zobacz więcej zdjęć

Majszybsza młodziczka w Polsce, Ewa Swoboda, zdeklasowała swoje rywalki w biegu na 100 m i z wynikiem 12,21 s zdobyła złoty medal. Dużą niespodziankę sprawił trzecioklasista, Dominik Siemianowski, który w skoku dal zajął trzecie miejsce z wynikiem 5,61 m. Również trzecie miejsce, ale w biegu na 300 m, zajął Grzegorz Biernat. W rywalizacji ze starszymi kolegami biegacz uzyskał doskonały wynik 37,40 s, co jest jego nowym rekordem życiowym i trzecim wynikiem w Polsce w kategorii młodzików.

Pozostali reprezentanci Gimnazjum nr 4 również poprawili swoje rekordy życiowe, a na szczególne wyróżnienie zasługują: Aleksandra Kominiarczyk w biegu na 100 m, Aleksandra Jankowska, Hanna Szczypka, Aleksandra Kalus w biegu na 600 m, Wiktoria Wajda – 300 m, Anna Grochowska i Karolina Krause w pchnięciu kulą, Michał Trot w biegu na 100 m, Mateusz Wajs i Bartosz Szczepaniak w biegu na 300 m, Julian Boronowski, Adrian Kalita i Maciej Lesisz w biegu na 1000 m, Bartosz Oszczęda w skoku w dal oraz Mateusz Waleczek w pchnięciu kulą.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0