Trzy medale Mistrzostw Polski dla Czwórki Żory

2012-10-03, Autor: gs, źródło: Czwórka Żory
Trzy medale zdobyli lekkoatleci Czwórki Żory na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Słubicach. W każdej konkurencji startowało 20 najlepszych zawodników w Polsce. W zawodach brali udział lekkoatleci w wieku 14-15 lat.

Dwa złote medale, w biegu na 100 i 300 mketrów, zdobyła multimedalistka Czwórki, Ewa Swoboda. Legitymująca się najlepszymi wynikami w Polsce na obu dystansach żorzanka do Słubic przyjechała jako zdecydowana faworytka. W pierwszym dniu mistrzostw Swoboda startowała na swoim koronnym dystansie - 100 m. Już w eliminacjach pokazała, że jest doskonale przygotowana i zwyciężyła z wynikiem 12,24 s. Bieg finałowy to już pokaz sprinterskich umiejętności i pewne zwycięstwo z wynikiem 12,02 s ( druga zawodniczka na mecie osiągnęła czas 12,48 s).

W drugim dniu zawodów Ewa Swoboda zmierzyła się z dystansem 300 m. Ponownie nie dała szans swoim rywalkom i zdobyła drugi złoty medal (czas 40,03 s). Na zakończenie mistrzostw żorzanka otrzymała z rąk Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dr Jerzego Skuchy, puchar dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski Młodzików.

Ogromną niespodziankę sprawił Grzegorz Biernat, który zdobył brązowy medal w biegu na 300 m. Biegacz przyjechał do Słubic z szóstym wynikiem w kraju, nie mógł więc startować w serii z zawodnikami z najlepszymi wynikami. Młody żorzanin wiedział, że po doskonałym starcie tydzień wcześniej w Bielsku i rekordach życiowych na 100 i 200 m,  powinien przekroczyć barierę 37 sekund w biegu na 300 m. Jak się okazało Biernat pobiegł znakomicie i wygrał swoją serię z nowym rekordem życiowym 36,63 s. Tylko dwóch zawodników z "lepszej" serii uzyskało lepsze wyniki, i Biernat wrócił z Mistrzostw Polski z brązowym medalem.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0