zamknij

Biznes

Twinpigs powróci do Nowego Miasta? Spółka dostała ponad 6 milionów z miejskiego budżetu

2013-11-07, Autor: Wioleta Kurzydem
Dokładnie 6,3 miliona złotych zostanie przekazane z miejskiej kasy do spółki Nowe Miasto. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup gruntów pod Miasteczkiem Westernowym Twinpigs.

Reklama

Radni podczas ostatniej sesji wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego miejskiej spółki Nowe Miasto poprzez wniesienie wkładu finansowego w kwocie 6,3 milionów złotych. Oznacza to, że Gmina Żory obejmie w zamian 6 300 nowych udziałów po 1 000 złotych każdy. Z kolei Nowe Miasto Sp. z o.o. środki finansowe przeznaczy na zakup nieruchomości, na których znajduje się Twinpigs, a które obecnie dzierżawi. - Sytuacja finansowa spółki Nowe Miasto jest dobra. W ubiegłym roku odnotowała zysk. Natomiast, jeśli mówimy o spółce Miasteczko Twingpigs, faktycznie znajduje się w niełatwej sytuacji. Bierze się to stąd, że jest to nowa spółka, celowo założona do prowadzenia Miasteczka Westernowego - mówił podczas obrad Rady Miasta prezydent Waldemar Socha. - Spółka finansuje duże inwestycje z kapitału krótkoterminowego, który trzeba szybko spłacić. Prowadzone są zaawansowane negocjacje, by cała spółka Miasteczko Twinpigs została przejęta przez Nowe Miasto - dodał.

Prezydent zaznaczył także, że gminna spółka funkcjonuje na rynku już znacznie dłużej, dlatego jest w stanie zamienić sposób finansowania miasteczka z kapitału krótkoterminowego na długoterminowy. To pozwoli zmniejszyć obciążenia i w ten sposób spółka Miasteczko Twinpigs wyjdzie na prostą, a tym samym uzyska płynność finansową. - Nikt nie zakłada, że spółka będzie przynosiła straty, to bardzo dobry i dochodowy biznes - dodał W. Socha.

Według szacunków radnego Krzysztofa Mentlika, Gmina Żory dokapitalizowała spółkę Nowe Miasto na kwotę 48 milionów złotych. Radny, który brał udział w tworzeniu Nowego Miasta, wyraził również wątpliwości, co do jego obecnej działalności. - Celem tej spółki ma być zintensyfikowanie rozwoju budownictwa mieszkaniowego - Krzysztof Mentlik przeczytał fragment uchwały Rady Miasta stanowiący powstanie Nowego Miasta w 2007 roku. Spółka miała też mieć wpływ na powstawanie obiektów w centrum miasta tak, by ustanowić pewne standardy i wzorce dla innych inwestorów. Na przestrzeni lat profil Nowego Miasta jednak uległ zmianie.

- Działalność spółki koncentruje się obecnie na rozwoju usług związanych z turystyką, rekreacją i obsługą podróżnych oraz zwiększeniu jakości życia mieszkańców. Spółka ma tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości związanej z branżą turystyczną i rekreacyjną, jak również przyczynić się do tego, aby w Żory miały do zaoferowania więcej zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorców pragnących prowadzić tu działalność gospodarczą - cytował, informacje zamieszone na stronie internetowej Nowego Miasta, Krzysztof Mentlik.

- To były inne uwarunkowania, panował boom budowlany - argumentował Waldemar Socha, po czym wyjaśnił, że Nowe Miasto musiało zareagować na potrzeby rynku, a stawianie domów przez spółkę byłoby zbyt ryzykowne.

Przejęcia prywatnej spółki Miasteczko Twinpigs, która dzierżawi żorski western, nie chce komentować na razie jej potencjalny nabywca - Nowe Miasto Sp. z o.o. - Na obecnym etapie, ze względu na dobro sprawy nie możemy na nie [pytania zadane przez Redakcję portalu tuŻory.pl - przyp. red.] udzielić odpowiedzi. Spółka Nowe Miasto podpisała ze spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. umowę o zachowaniu poufności i do czasu zakończenia rozmów i negocjacji, nie możemy udzielać informacji mediom. Po zakończeniu rozmów i zapadnięciu wiążących decyzji niezwłocznie poinformujemy opinię publiczną o podjętych ustaleniach - wyjaśnia Krzysztof Spyra, specjalista ds. funduszy unijnych w spółce Nowe Miasto.

>> Czytaj też: Miasteczko Twinpigs zamknięte. Co z atrakcjami?
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (29):
 • ~katka85 2013-11-07 08:49:03

  Brak słów.....

  17 0
 • ~gestskoczka 2013-11-07 10:32:22

  Szczerze mówiąc (pisząc), ja się pogubiłem w tym galimatiasie. Kto z kim brał ślub, kto z kim ma dziecko, a kto z kim jest zadłużony i musi się rozejść. KTO Z KIM??? Proszę osoby kompetentne o komentarz wyjaśniający i poprawiający moje niezgrabne wywody. Z historii Miasta Żory – najpierw było słowo: "zbudujemy miasteczko kowbojów w Żorach", porem te słowo zostało poparte czynem, to znaczy przekazano Spółce Nowe Miasto kompetencje wraz z środkami. Spółka brała kredyty, gwarantowane przez miasto a potem pojawił się cudowny książę, który inwestuje w parki rozrywki i miasteczka westernowe w całej Europie i się ze Spółką ożenił. Panna Spółka córka, miała swe włości w dzierżawie na 20 lat, ale w ramach prezentu ślubnego rodzic przedłużył dzierżawę do lat 30 - tu. To małżeństwo miało być na swoim i wspomagać rodzica, miało, ale chyba ten cudowny książę porzucił Spółkę zostawiając jej zamiast alimentów długi. I wyrozumiały rodzic pomoże swej Spółce by jakoś stanęła na nogi, by móc znowu rozglądnąć się za jakimś chłopem mającym jaja do interesów. A my, poddani możemy się cieszyć że mamy na kogo robić, że nie jesteśmy w buszu zwanym "Społeczeństwo Obywatelskie" i że nie musimy się martwić prowadzeniem tej kasztelanii grodzkiej zwanej Żory.

  24 0
 • ~mimik 2013-11-07 10:37:23

  mętna masakra....

  19 0
 • ~dluznik 2013-11-07 11:25:53

  Mimik, uzupełnijmy. Mętna masakra prezydenta Sochy. Następne 2-3 latka uda się jeszcze pociągnąć na kredytach, oddać grunty miejskie pod zastaw, bo miasteczko i pawilon muszą działać. Nowe kredyty są jednak potrzebne, a ponieważ miasto już pewnie nie może, to próbuje się spółką ratować. No, a rzeczywiste zadłużenie dalej można ukrywać. Proste pytanie. Kiedy pęknie ta bańka mydlana? Spółka cały czas będzie zasłaniać się poufnością, a prezydent mówił, że wszystko w tej spółce będzie dochodowe. TwinPigs miało być już dochodowe i co? Pierwszy smrodzik już się rozszedł - czekamy na następne.

  17 0
 • ~piszczel 2013-11-07 13:00:47

  @gestskoczka pięknie i żartobliwie to opisał ale to wszystko przypomina trochę jakiś dziwny układ zamknięty. Gdzieś pieniądze uciekają ale nikt z mieszkańców nie wie na co i w jakich kwotach. Ja się pytam - co się stało z pieniędzmi z biletów? Jeśli sprawa Twinpigs nie zostanie wyjaśniona to drodzy radni i drogi prezydencie nie liczcie na większe poparcie ludzi którzy czują się co najmniej robieni w konia.

  21 0
 • ~hitchhiker 2013-11-07 13:29:52

  Ja już z tego nic nie wiem.....

  14 0
 • ~dluznik 2013-11-07 13:33:38

  Piszczel, co się czepiasz? Powiedział Ci przecież najlepszy ekonomista w Żorach, prezydent tego miasta Waldemar Socha, że Świńskie Miasteczko to wielce dochodowy interes. Trudno, żeby mówił inaczej, bo to ponoć jego pomysł. Powiedział Ci także, że spółka Nowe Miasto osiągnęła zysk w poprzednim roku. No to wszystko jest super, szczególnie jeżeli została w sumie dokapitalizowana z budżetu miasta kwotą prawie 50 czy 60 milionów, bo różnie źródła podają. Przyjmij więc do wiadomości, że wszystko jest super, Żory kwitną, nie są zadłużone, jest asfalt, jest straszący przy Wiślance bunkier za 900tys. czyli 6-7 milionów, jest upadający TwinPigs, zabierają etaty dzielnicowych. Nie ma więc o co pytać, przecież nic złego, ani szczególnego się nie dzieje. Skoro PO, Rostowski i Tusk mogą zadłużać Polskę, to dlaczego ekonomista Socha ma tego nie robić w Żorach. Przecież jedyne, co może go spotkać, to fakt, że przestanie być prezydentem. I już! A poza tym może robić co chce. Jakby pojawiły się problemy z płatnościami, to powie się, że budżet uchwala Rada Miasta i to ona na wszystko się zgadza. Proste i zarazem tragiczne. Myślisz także, ze ktoś z nich naprawdę przejmuje się poparciem o którym piszesz? Prezydent poprosił lub nakazał i już - wszyscy lub prawie wszyscy są za. Taka osobliwa forma ponadpolitycznej zgody lokalnego samorządu. Nie pytajmy o nic, po co nam jakieś zmartwienia i problemy mieszkańców do szczęścia potrzebne?

  17 0
 • ~grom 2013-11-07 14:20:58

  I tak ktoś na tym skorzysta, ale ja szczerze nie wiem, o czym mowa...

  10 0
 • ~malkontent58 2013-11-08 07:08:07

  A na stronie www.tuzory.pl pojawia się reklama(linka nie mogę, bo redaktorska cenzura banuje) z tytułem:"Imprezy i pikniki firmowe"....gdzie? No nie przecież w tzw. naszym "westernie", ale 30 km od ...Warszawy....

  10 0
 • ~postPOwiec 2013-11-15 18:41:15

  Porównajcie teraz w sprawie oświadczeń majątkowych ministra Nowaka z naszym prezydentem Sochą. Nasz niezatapialny Socha nie pomyślał, aby honorowo podać się do dymisji do czasu uprawomocnienia lub oddalenia wyroku I instancji. Przypominam, że został skazany, tyle, że odwołuje się.
  Z ciężkim sercem cytuję niejakiego Tuska, ale w ponieważ Nowak podał się do dymisji, to warto odnieść to do sytuacji naszego prezydenta Sochy skazanego nieprawomocnym wyrokiem za podobnej wagi zarzuty. A Nowak tylko prokuratorskie zarzuty i już od razu autodymisja. Inne standardy?
  cyt."Tusk podał informację o rezygnacji Nowaka na nagle zwołanej konferencji prasowej. - Przyjąłem dymisję ministra Nowaka z żalem, bo wysoko oceniam jego pracę. Składając dymisję, zachował się honorowo i z klasą – powiedział.
  Jak podkreślił, dymisja ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu. Przypomnijmy. W ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał zegarka w oświadczeniach majątkowych.
  No i gdzie schował nam się niejaki "Honor", Panie prezydencie Waldemarze Socha? Może warto brać przykład z najwyższych ;) standardów koalicjanta PO w naszym mieście i całym kraju?
  Popatrz Pan, Panie Socha, jacy mistrzowie propagandy i przykrywania rzeczywistych problemów Polski! Bierz Pan przykład, prezydencie Socha i do dymisji honorowo się podaj!

  6 0
 • ~postPOwiec 2013-11-15 18:48:20

  Potencjalny Komisarz czyli przecież koalicjant z PO już czeka w blokach! Krzywda się Panu nie stanie! Mimo wszystko wstyd, że tak kurczowo Pan się trzyma tego stanowiska. Chyba, że kredytów zbyt dużo zaciągniętych i odsetki urosły? No nie wiem sam, ale większość honorowych ludzi raczej na pewno podałaby się do dymisji!? Kiedy rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego? Będą obecni wszyscy trzej adwokaci chyba z górnej, najdroższej półki w Polsce w Pana sprawie?

  5 0
 • ~postPOwiec 2013-11-15 21:49:58

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 0
 • ~sprawiedliwy 2013-11-15 22:21:31

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 3
 • ~postPOwiec 2013-11-16 05:31:43

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 0
 • ~NiePiSmienny 2013-11-16 15:17:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 0
 • ~malkontent58 2013-11-17 08:20:30

  Jąkało(przepraszam prawdziwie chorych!!!) postPowiec( bo wklejasz ten sam tekst w wielu miejscach i nie tylko tu..)...Będą cytaty(www.gazetagazeta.com) sprzed prawie 4 lat:" Robiąc przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia pomyślałem sobie, że Polacy przynajmniej na jedno nie powinni narzekać, a mianowicie na brak rozrywki dostarczanej przez polityków różnego szczebla" ."No i wciąż się kręci. I jak tu nie wspominać z łezką w oku sojuszu PZPR, ZSL i... SD?" Chłopie chyba należałeś do tej pierwszej, bo do tych dwóch pozostałych mało kto miał odwagę się przyznać...?

  0 0
 • ~parys 2013-11-19 13:49:00

  Tyle piszecie Państwo o miasteczku Twinpigs a nie zapytacie teraz Pana Weseckiego dlaczego pracownicy nie dostali wynagrodzeń za swoją pracę!!! Ponoć spółka Twinpigs stoi w bardzo dobrej kondycji finansowej a wynagrodzenia wypłacają nam jak zasiłek w opiece społecznej w ratach!!! gdzie są Ci dziennikarze teraz!!!

  6 0
 • ~dluznik 2013-11-26 11:49:33

  Do parys. A może adresatem tych pytań powinien być prezydent Waldemar Socha, który twierdzi, że świńskie miasteczko to dochodowy interes jest? Dlaczego w takim razie oddano zarządzanie tym biznesem zewnętrznej spółce? Kto za to odpowiada, za krzywdę wielu osób, które miały wątpliwą przyjemność uczestnictwa w tym najsłynniejszym żorskim biznesie? Nie licz na to, że żorscy dziennikarze zainteresują się sprawą. Na Waszym miejscu uderzałbym do stacji ogólnopolskich.

  2 0
 • ~animator 2013-11-26 12:05:23

  Dopóki nie wypłacą mi jak i reszcie pracowników będę pisał prawdę gdzie się da! Wiele redakcji już jest poinformowane o wszystkim. Miasto wprowadza Was w błąd, 6 mln zł nie jest przeznaczone na zakup ziemi od obecnego dzierżawcy a na zapłacenie za maszyny, urządzenia ( zawyżone ceny) które prezesi Twinpigs wynajmowali "sobie" a teraz przedstawili ofertę Miastu. 6 mln może pójść na spłacenie długów Twinpigs i TO JEST PRZERAŻAJĄCE! Podobno mamy się spodziewać na wypłaty dopiero od miasta jak przejmie miasteczko. Pytam, tak więc dlaczego błedny komunikat idzie do "ludu".

  2 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-30 16:24:59

  Słuszne rozżalenie ~animatora (o moim negatywnym stosunku do działań spółki Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. wobec swoich pracowników pisałem już przy innej okazji) nie usprawiedliwia pisanie nieprawdy przez tegoż ~animatora. (Tu przypominam i wyjaśniam niezorientowanym, że Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. jest obcym podmiotem gospodarczym (nie jest spółką iejską). Spółka ta nie jest właścicielem obiektów samego Miasteczka Westernowego (o tej samej nazwie jak nazwa spółki dzierżawiącej te obiekty), lecz TYLKO ich dzierżawcą. Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. jest natomiast właścicielem terenu i obiektów tzw. części meksykańskiej, sąsiadującej z Miasteczkiem Twinpigs. Nazwa spółki , prawie identyczna jak nazwa samej grupy obiektów, dla wielu osób stwarza istotny problem w rozróżnieniu tych dwóch rzeczy). Niezorientowany w faktach ~ąnimator pisze nieprawdę o rzekomym innym (ukrytym) przeznaczeniu kwot z dokapitalizowania Spółki Nowe Miasto. Dowody 1) rzeczywisty cel (tj. nie ten o którym pisze ~animator)został zapisany w uzasadnieniu do uchwały RM nr 408/XL/13 z 31.10.2013 i będzie zapisany w protokole z posiedzenia RM. 2) Identyczna kwota znalazła się równocześnie w zapisach po stronie wpływów Gminy w uchwale 406/XL/13, co dowodzi faktu zakupienia (lub raczej zatwierdzenia przyszłych wpływów Gminy) przez NOWE MIASTO działki Gminnej (nie zaś nieruchomości innej spółki – jak sugeruje ~animator). C.d.n

  0 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-30 16:28:26

  c.d. : Operacja dokonana w obydwu uchwałach przeczy w sposób oczywisty twierdzeniom ~animatora. Celem tej operacji było prawne uregulowanie praw własności. C.d.n Spółka NOWE MIASTO wybudowała bowiem obiekty Miasteczka Westernowego dysponując jedynie gruntem nie należącym do Nowego Miasta lecz do Gminy Żory( a nie do dzierżawcy obiektów – to przecież absolutne pomieszanie faktów przez ~animatora!). W efekcie dopiero po uzyskaniu prawa własności tego gruntu stała się pełnoprawnym właścicielem zarówno obiektów jak i terenu na którym pobudowała te obiekty. Nowe Miasto otrzymało od Gminy kwotę na dokapitalizowanie, która natychmiast wróciła do budżetu Gminy jak zapłata za nieruchomość gminną (wlał-wylał). Tak więc w efekcie Nowe Miasto nie dysponuje już tą kwotą (gotówką), za którą -jak nieprawdziwie pisze ~animator - spółka Nowe Miasto miałaby coś nabywać od spółki Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. C.d.n.

  0 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-30 16:30:57

  C.d. : Jeśli ktoś z czytających ten obszerny komentarz ma jeszcze jakieś wątpliwości, to proponuję porozmawiać z jakąś znajomą, obiektywną osobą, zorientowaną w Kodeksie Handlowym i prawie dotyczącym własności nieruchomości. Animatora ( i inne osoby) pragnę poinformować , że spółka Nowe Miasto jest obecnie w ostrym sporze ze spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. (dzierżawcą Miasteczka Westernowego) i bierze w obronę prawa pracowników pokrzywdzonych przez spółkę Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. . Jednocześnie informuję, że ani Gmina Żory ani spółka gminna Nowe Miasto Sp. z o.o. nie ponoszą odpowiedzialności za takie czy inne działania obcego podmiotu gospodarczego. Słusznie rozżalonego na Twinpigs Sp. z o.o. ~animatora proszę o wstrzemięźliwość w wypowiedziach i cierpliwość do czasu rozstrzygnięcia sporu, o którym mowa wcześniej, bo jak dotąd nie ma żadnych podstaw by podejrzewać Gminę Żory i spółkę Nowe Miasto o nieuczciwe intencje.

  0 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-30 16:36:52

  W odróżnieniu od ~dłużnika , to ~parys chyba jednak wie do kogo kieruje swoje pytania. Zresztą ~parys pisze walcząc (słusznie) w swojej sprawie, zaś dłużnik to tylko trollasty mąciciel nie wart uwagi.

  1 0
 • ~parys 2013-12-04 22:22:40

  Do dłużnik= nie mam żalu do Prezydenta bo myslę że pracując w spółce Twinpigs rzetelnie powinienem dostać swoje wynagrodzenie zawarte na umowie!! możecie sobie wymieniać swoje poglądy tutaj ale my walczymy o swoje a nie o politykę.
  jeśli prowadzi się bissnes z głową dla dobra firmy to firma dobrze działa wtedy. Pewno że jakby rządziła firma Nowe miasto to nikt by kasy z niej nie zabierał!!! Idą Święta a nas na lodzie zostawili właściciele spółki Twinpigs!!! Ciekawe jak będzie im kolacja smakowała.... ??? Panie Wesecki życzymy wam mimo wszystko Wesołych Świąt!
  Popieram Cię animator my walczymy o swoje nie o politykę!!!
  Gdyby było więcej zgody w naszym mieście to i lepiej by miasto działało. Zgoda Panowie buduje!!!

  1 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-05 00:41:33

  Z nieukrywaną satysfakcją informuję , że na stronach Urzędu Miasta (wydarzenia … zobacz wszystkie wydarzenia) opublikowano dzisiaj oświadczenie miejskiej spółki NOWE MIASTO Sp. z o.o., właściciela MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS, która teraz może już ujawnić finał trudnych rozmów z kłopotliwym dzierżawcą tegoż MIASTECZKA, tj. spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. . Zbieżność nazw obiektów MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS z nazwą podmiotu gospodarczego Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. , obcego, nie mającego żadnych (!) powiązań z Gminą Żory, spowodowało duże zamieszanie na forach internetowych. Nieuczciwe (delikatnie mówiąc !) działania tegoż podmiotu niektóre, niezorientowane w sprawie, osoby przypisywały, bez żadnego uzasadnienia, zarówno zarządowi spółki Nowe Miasto, jak i władzom samorządowym Gminy. Celem rozmów, prowadzonych przez Nowe Miasto Sp. z o.o. z zachowaniem koniecznej w tym wypadku tajemnicy handlowej (a wynikającej choćby z podpisanej przez obydwie strony umowy o poufności tych rozmów do ich zakończenia), było odzyskanie długu Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o., wynikającego z zaległych opłat dzierżawnych tej spółki wobec spółki Nowe Miasto. C.d.n

  0 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-05 00:43:26

  C.d. Dobrze przygotowana przez Nowe Miasto Sp. z o.o. strategia negocjacyjna rozmów handlowych, zachowanie spokoju, nieuleganie naciskom ze strony dziennikarzy i internautów, czynionych w celu ujawnienia szczegółów prowadzonych rozmów w trakcie ich prowadzenia, jak i nieuleganie naciskom ze strony samej firmy Twinpigs Sp. z o.o., której z kolei celem było zdyskredytowanie zarządu Nowe Miasto Sp. z o.o. i zwolnienie Prezesa spółki Nowe Miasto zarówno przed jak i już w trakcie prowadzonych rozmów, doprowadziła do uzyskania założonego przez Nowe Miasto celu, pomimo wielu problemów, jakie wystąpiły na drodze do tego celu. Mogę również z całą odpowiedzialnością poinformować, że nawet przed rozpoczęciem rozmów spółki Nowe Miasto ze spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o., spółka Nowe Miasto nie była zagrożona, a tym bardziej po ostatecznym sfinalizowaniu rozmów z byłym i jak się okazało (wbrew wcześniej dostępnym informacjom ! ) nieuczciwym dzierżawcą. Pomimo zakończenia tych rozmów można jednak powiedzieć, że spółka Nowe Miasto i tak jest ofiarą nieuczciwych działań byłego dzierżawcy, gdyż zamieszanie wokół całej tej sprawy poczyniło szkody na medialnym wizerunku obiektu MIASTECZKO WESTERNOWEGO TWINPIGS. C.d.n.

  0 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-05 00:45:06

  C.d. Przed ponownym rozpoczęciem działalności MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS, jak i w trakcie rozwoju tej działalności, spółka Nowe Miasto w pierwszej kolejności będzie oferowała pracę byłym pracownikom spółki Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. . Wielu z tych pracowników z wiarą i zaufaniem oczekiwało właściwego zakończenia rozmów Nowego Miasta, ze swoim byłym, nieuczciwym pracodawcą. Spółka Nowe Miasto nie będzie zajmowała się dalszym losem Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o. . Sądzę, że intencją spółki Nowe Miasto, oczekiwaniom ze strony byłych pracowników jak i mieszkańców Żor, zorientowanych już teraz o właściwym przebiegu i finale spraw, związanych z działalnością byłego (już i na szczęście) dzierżawcy obiektów MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS, jest taki dalszy przebieg spraw, aby dalszymi losami Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o. zajęły się inne instytucje. Mam nadzieję, że chociaż w ten sposób byli pracownicy tej nieuczciwej spółki uzyskają, chociaż w tej części, oczekiwaną przez Nich satysfakcję. Trzymam za to kciuki ! Gratuluję spółce Nowe Miasto osiągnięcia korzystnego finału w tej sprawie i życzę dalszych sukcesów, tym razem w organizacji i zarządzaniu naszego MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS. Pozdrawiam wszystkich, życzliwie zainteresowanych dalszymi, lepszymi losami MIASTECZKA WESTERNOWEGO.

  0 0
 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-05 01:04:27

  Post scriptum : wcale nie będę zdziwiony jeśli pod moim komentarzem ukażą się zaciekle uszczypliwe i sarkastycznym komentarze ~dłużnika i ~postPOwca i ~nonsensa ( a takie już są pod innym , dzisiejszym artykułem na tym portalu), gdyż ich wcześniejsze i niczym nieuzasadnione hiobowe wieści nie znalazły pokrycia w świetle ujawnionych dzisiaj faktów. Fakty same mówią za siebie. W całości zgadzam się z wypowiedzią ~parysa, byłego pracownika spółki Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. Masz rację pisząc, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Niestety, żadne argumenty nie trafiają do ww. internautów. Trzymam kciuki za wszystkich byłych pracowników nieuczciwej spółki. Mam nadzieję, że cały zarząd tej spółki dosięgnie karzące ramię wymiaru sprawiedliwości za całe zło, które wyrządzili wielu osobom.

  0 0
 • ~postPOwiec 2013-12-05 22:26:42

  Panie Pruchnicki - to Pan zalał SPAMEM to forum! A spam traktowany na równi jest z trollingiem i delikatnym hejterstwem. Musi Pan wrzucić na luz. Informacje o skandalu w tym cudnym, dochodowym biznesie zostały wysłane do najważniejszych w kraju redakcji śledczych. Przygotujcie się dobrze do odpowiedzi czołowych dziennikarzy w Polsce lub postrasz ich Pan prokuraturą za zadawanie niewygodnych pytań. Ale też zawsze macie prawo milczeć - zasłaniając się tajemnicą handlową - już oni postarają się dotrzeć do prawdy. Proponuję Panu odpowiedzieć na kilka intrygujących pytań z głównego, nowego wątku o doprowadzeniu do upadku TwinPigs, a co zabawniejsze do informacji, że w zimie będą narty biegowe i kulig ;) Gratulujemy więc tak zacnych imprez za grube miliony, w tym także miliony mieszkańców. Słyszałem gdzieś na mieście, że dzierżawca przez parę lat nie wpuści Nowego Miasta na urządzenia i dzierżawy spółki Miasteczko TwinPigs, dopóki nie pokażecie jej wyroków sądowych? To prawda? Ile lat to w Polsce trwa? Proszę odpowiedzieć! Mamy i będą mieli ogólnopolscy dziennikarze więcej pytań! Trochę powinniście się bać, bo kto wam uwierzy teraz w czyste intencje dotyczące darmowej komunikacji w jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce! Kiedy wracają z Afryki dyrektor i jego pracownik muzeum, którzy na bazarach kupują maski afrykańskie? Wie Pan coś na ten temat? Za czyje pieniądze podróżują? Mają w tym czasie urlopy bezpłatne lub wypoczynkowe? A może opiekę nad dziećmi lub L-4 ? ;)

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 984