Kultura, rozrywka i edukacja

Uczniowie z Żor wśród najlepszych lekkoatletów Polski!

2020-02-20, Autor: JP / UKS Czwórka Żory

Dwa srebrne medale zdobyli lekkoatleci Klubu UKS „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 14-16 lutego w Toruniu.

Pierwszy wicemistrzowski tytuł wywalczyła Zuzanna Wyppich, która w finale biegu na 200m w kategorii juniorek młodszych zajęła II miejsce, poprawiając swój rekord życiowy. Zuza jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Śląska w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych, rok temu zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski. Na co dzień jest uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Żorach.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta mieszana Mix 4 x 400m w składzie: Martyna Ziebura, Szymon Drabik, Marta Kałmuk i Michał Wróbel, która po pasjonującej walce wywalczyła srebrny medal. Sztafeta „Czwórki” uległa tylko lekkoatletom z Bydgoszczy, pokonując zawodników z Gorzowa , Torunia, Olsztyna itd.

Juniorzy młodsi „Czwórki” również wystartowali w sztafecie Mix 4 x 400m. Po bardzo zaciętej i ambitnej walce nie zdołali powtórzyć sukcesu swoich starszych kolegów. Sztafeta wystartowała w składzie: Magda Czajkowska, Damian Kania, Patrycja Stępka i Cyprian Brilla.

Udany start na Mistrzostwach Polski zanotował junior „Czwórki” – Michał Wróbel, który w finale biegu na 400m zajął czwarte miejsce.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów były ostatnim startem lekkoatletów UKS Czwórki „Żory” w sezonie halowym, który obfitował w wiele sukcesów w postaci medali i rekordów życiowych.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 2