Udany mecz wyjazdowy piłkarek ręcznych MTS-u Żory

2021-11-15, Autor: IM, źródło: MTS Żory

W sobotę ważne zwycięstwo dla układu tabeli wywiozły z Jeleniej - Góry zawodniczki MTS Żory. Wygrywając 27:29 niebiesko-żółte powróciły na drugie miejsce w tabeli I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet. Zwycięstwo to było tym cenniejsze, że pozwoliło utrzymać dobre morale w zespole po minimalnej przegranej w zeszłym tygodniu ze spadkowiczem z PGNiG Superligi, KPR Ruchem Chorzów.

Od początku spotkanie było zacięte i wyrównane. Mecz toczył się na wysokich obrotach a na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:15. Kolejny świetny mecz w tym sezonie rozegrała Klaudia Pielesz zdobywając najwięcej bo aż 8 bramek w żorskim zespole.

Drużyna z Żor od samego początku wiedziała, że mecz z miejscowym MKS-em będzie ciężki. Kto wie czy nie trudniejszy od meczu z Ruchem. Posiadał bowiem inny ciężar gatunkowy. O ile teoretycznie w meczu z ex superligowym zespołem z Chorzowa piłkarki ręczne z Żor musiały jedynie zagrać "swoje". W większości wyjściowy skład przecież znał przeciwniczki. Ola Sójka jeszcze niedawno dzieliła wspólną szatnię z niebieskimi a "Kaja" Okręglak, Olesia Donets i Zuza Mikosz walczyły w zeszłym sezonie na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.

To jednak w meczu z Jelenią Górą, MTS Żory musiał zmierzyć się z tak doświadczonymi zawodniczkami jak Joanna Załoga czy Sabina Kobzar. Pewne było, że doświadczenie plus boiskowe cwaniactwo to może być wybuchowa mieszanka. Tym bardziej gdy do tego dochodzi mało pewny w swoich poczynaniach na parkiecie duet sędziowski.

Pierwsza połowa pokazała jednak, że zawodniczki z Żor nie mają się czego wstydzić i ich sportowe CV uprawnia je do gry na najwyższym poziomie.

- Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że to pierwsza porażka drużyny z Jeleniej Góry w tym sezonie. Zagraliśmy dobre zawody - mówi Bartłomiej Duda, MTS Żory.

Drugą połowę żorzanki rozpoczęły pewnie i szybko wyszły na pięcio bramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania jego gospodyniami rzuciły się do odrabiania strat. Sił wystarczyło jednak tylko na zniwelowanie strat do dwóch bramek. Końcowy wynik zatrzymał się na 27:29.

- Trzy punkty jadą do Żor, oczywiście po ciężkim meczu. Jelenia Góra to doświadczone zawodniczki, mieliśmy problem z obroną w pierwszej połowie Asi Załogi, ale myślę, że start drugiej połowy wyjaśnił wszystko. Odskoczyliśmy na 5 bramek (…) - dodał I trener MTS Żory.

Z Jeleniej Góry MTS Żory wraca z cennymi 3 punktami oraz... bonem na pizze. Jak się okazało w konkursie na fanpejdżu MKS Karkonosze Jelenia Góra żorska drużyna wytypowała przed spotkaniem wynik najbliższy temu jakim skończył się sobotni mecz.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0