Udany początek sezonu pływackiego 2015/2016 dla UKS Salmo Żory

2015-10-02, Autor: wk; źródło: mat. prasowe
26 września w Siemianowicach Śląskich odbyły się zawody pływackie o Puchar Rosomaka. Nie zabrakło tam zawodników UKS Salmo Żory, dla których początek sezonu okazał się bardzo udany! Jak się okazało, zawodnicy z rocznika 2001 i 2002, a zarazem uczniowie Gimnazjum nr 4 w Żorach, łącznie zdobyli 21 medali.

Oto indywidualne osiągnięcia zawodników trenera Krzysztofa Kretka:

Kacper Milbrant zdobył 3 złote medale i 1 srebrny oraz wygrał główny wyścig zawodów na dystansie 200 m stylem motylkowym.
Szymon Jaworski do swojej kolekcji medalowej dołożył 2 medale złote, 1 srebrny i 1 brązowy oraz wywalczył wśród 14-latków największą liczbę punktów FINA.
Monika Wagner wywalczyła 2 srebrne medale i 2 medale brązowe w konkurencjach 50 m stylem dowolnym, motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym i zmiennym.
Bartłomiej Uryga do kolekcji medalowej Salmo dołożył 2 srebrne medale na dystansach 50 m stylem dowolnym i klasycznym.
Agnieszka Tomasiak zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym.
Piotrek Zdziebło z Siemianowic przywiózł 1 srebrny medal i 1 medal brązowy - zdobył je w konkurencjach 100 m i 50 m stylem grzbietowym.
Marcel Sadło wywalczył dwa medale brązowe w konkurencjach 100 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym
Izabella Kusak na dystansie 100 m stylem grzbietowym zdobyła medal brązowy.

Sztafeta chłopców 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Jaworski, Uryga, Sadło, Milbrant była niepokonana w kategorii OPEN.

Doskonale spisali się również zawodnicy trenerów: Tomasza ŚliwkiPawła Nowaka z rocznika 2003, 2004 i 2005 zdobywając łącznie 20 medali.

Wiktoria Trzeciak wywalczyła złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym, srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz 2 brązowe medale na dystansach 100 m stylem klasycznym i zmiennym.

Amelia Witkiewicz zdobyła złoto na dystansie 50 m stylem motylkowym, srebro na dystansie 50 m stylem dowolnym i 2 brązowe medale na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym.

Wiktor Żak wywalczył 2 srebrne medale na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym.

Nadia Lala zdobyła srebrny medal w konkurencji 50 m stylem dowolnym oraz brązowy medal w konkurencji 100 m stylem zmiennym.

Julia Olma zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Jakub Śliwka wywalczył 2 srebrne medale na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz medal brązowy na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Kinga Szymańska zdobyła srebro na dystansie 100 m stylem klasycznym i 2 brązowe medale na dystansach 50 m stylem klasycznym i motylkowym.

Sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Olma, Kostrzewska, Lala P., Lala N. również wywalczyła medal, zajmując 3. miejsce.

> Fotogaleria: UKS Salmo Żory walczyło o Puchar Rosomaka

W zawodach wzięli również udział: Weronika Fira, Julia Kostrzewska, Patrycja Lala, Nadia Motyka, Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0