Udany sezon w wykonaniu żorskich kolarzy

2017-07-05, Autor: PS, źródło: MOSIR Żory

Szkółka kolarska MOSiR Żory prowadzi od kilku lat szkolenie dzieci szkół podstawowych klas III -VI. Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu przez instruktora Dariusza Skupienia. Najlepsi zawodnicy uczestniczą w rywalizacji na wyścigach ogólnopolskich i wojewódzkich.

Starty w sezonie 2017 zawodnicy rozpoczęli w Ogólnopolskim otwarciu sezonu w Dzierżoniowie i Sobótce. Kolejnym startem były Puchar Polski w Zamościu.

Pierwszy znaczący sukces w sezonie to zajęcie 6 miejsca przez Mikołaja Szulika na Ogólnopolskim wyścigiem klasycznym w Chrzątowicach, także Wojciech Wojcieszyński przyjechał w czołówce zajmując 15 miejsce.

Na początku maja w Mistrzostwach Śląska Szkółek kolarskich w jeździe indywidualnej na czas Złoty medal wywalczył Mikołaj Szulik natomiast Wojciech Wojcieszyński zajął 5 miejsce.

Kolejnym etapem przygotowań był start w Ogólnopolskim wyścigu etapowym Szlakami Jury. Na zakończenie maja zawodnicy w kat. młodzików wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Śląska w jeździe parami na czas Szulik - Wojcieszyński natomiast w kat. żaka MarcinkowskiNiemiec zajęli 4 miejsce.

W kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy Oskar Marcinkowski zajął 8 miejsce natomiast w młodzikach 3 miejsce zajął Mikołaj Szulik, 4 miejsce Wojciech Wojcieszyński.

Czerwiec zawodnicy rozpoczęli od startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich młodzików w jeździe indywidualnej na czas 5 miejsce zajął Wojcieszyński a 8 był Szulik.

10 czerwca kolarze wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w jeździe indywidualnej na czas w Koziegłowach. Oskar Marcinkowski wywalczył 10 miejsce, w młodzikach 6 miejsce Mikołaj Szulik, 7 miejsce Wojciech Wojcieszyński. Dzień później w Pińczycach na Mistrzostwach Śląska w wyścigu ze startu wspólnego srebrny medal wywalczył Mikołaj Szulik, 7 miejsce Wojciech Wojcieszyński natomiast w żakach Oskar Marcinkowski zajął wysokie 8 miejsce.

Podsumowaniem pracy w pierwszym półroczu sezonu 2017 był start zawodników na Mistrzostwach Polski Szkółek kolarskich w Raszkowie. W jeździe indywidualnej na czas wśród 70 najlepszych zawodników z całej Polski Wojciech Wojcieszyński wywalczył 8 miejsce a Mikołaj Szulik 10 miejsce.

25 czerwca rozegrano w Raszkowie Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego chłopcy pojechali bardzo dobry wyścig zajmując: Mikołaj Szulik 8 miejsce, Wojciech Wojcieszyński 20 miejsce.

Mikołaj Szulik i Wojciech Wojcieszyński po zakończeniu klasy VI zakończyli udział w Programie Narodowego Rozwoju Kolarstwa - Szkółek kolarskich i będą kontunuować starty w wyścigach z licencją Klubu Kolarskiego Fuji Żory. Dzięki wysokim wynikom zostali powołani do kadry śląska młodzików.