Udany występ zawodników Salmo Żory w Cieszynie

Siedmioro zawodników UKS Salmo Żory wzięło udział w XIV Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar MTP Delfin Cieszyn. Żorscy zawodnicy zdobyli łącznie 15 medali.

W odbywających się w ubiegłą sobotę zawodach wzięli udział: Agnieszka Tomasiak, Ania Stefaniak, Szymon Jaworski, Remigiusz Kolawa, Łukasz Stępiński, Damian Gałach oraz Krzysztof Tide. Zdobycie 10 złotych,3 srebrnych i 2 brązowych medali należy uznać za bardzo dobre osiągnięcie żorskich pływaków.

Szymon Jaworski zajął czterokrotnie 1. miejsce: na 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m styl zmiennym. Został on wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 9-10 lat.

Remigiusz Kolawa zajął czterokrotnie 1. miejsce: na 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym. Został najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 13-14 lat.

Agnieszka Tomasiak zajęła 1. miejsce na 50 m stylem motylkowym i trzykrotnie stawała na drugim miejscu podium: na 200 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym oraz na 50 m stylem dowolnym. Została sklasyfikowana na 2. miejscu całych zawodów w kategorii 9-10 lat.

Łukasz Stępiński zajął 1. miejsce na 50 m stylem motylkowym. Anna Stefaniak była trzecia na 100 m stylem klasycznym, a Damian Gałach zajął 3. miejsce na 50 m style motylkowym.