UKS Czwórka dumą miasta, czyli podsumowanie sezonu halowego

2013-02-28, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
12 medali, Mistrzostwo Polski i rekord Śląska to efekt przygotowań i dorobek lekkoatletów Klubu UKS Czwórka Żory w sezonie halowym 2013.

Zawody trwały od 5 stycznia do 17 lutego i obejmowały: Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Halowe Mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów i młodzików oraz mityngi lekkoatletyczne.

WIELKI TALENT SWOBODY...

Gwiazdą halowych zawodów była Ewa Swoboda, która zdobyła trzy złote medale. Na Mistrzostwach Śląska w Spale była najlepszą juniorką w biegu na 200m. Tydzień później nie miała sobie równych na najkrótszym z halowych dystansów – 60m, a do złotego medalu dodała doskonały rekord życiowy i najlepszy wynik w Polsce – 7,69s.

Finałem startów na hali były Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale – gdzie Żorzanka przypieczętowała swój prymat w biegach sprinterskich i zwyciężyła w biegu na 200m z nowym rekordem życiowym i rekordem Śląska - 24,85s.

... ALE BŁYSZCZELI TEŻ INNI

Czternastolatek Paweł Dzida– najmłodszy w drużynie „Czwórki” również zdobył trzy medale. Swoją kolekcję rozpoczął od „brązu” w biegu na 600m na Mistrzostwach Śląska młodzików w Spale. Potem, na Mistrzostwach w Brzeszczach - dorzucił jeszcze dwa srebrne medale w swoich koronnych konkurencjach – w biegu na 60m ( 7,46s) i skoku w dal ( 5,97m).

Wyśmienitą formą zabłysnął Marek Kos, który na Mistrzostwach Śląska seniorów zdobył złoto w biegu na 400m z nowym rekordem życiowym 48,96s. W miesiąc później na Mitingu PZLA w Spale, zwyciężył w biegu 200m, ustanawiając doskonały rekord życiowy 21,94s. Wynik ten powtórzył w miniony weekend na Halowych Mistrzostwach Polski seniorów, gdzie w biegu na 200m awansował do finału B. W biegu finałowym był bezkonkurencyjny i zwyciężył z wynikiem 22,06. Ostatecznie zajął V miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Ze złotym medalem Mistrzostw Śląska wrócił również Grzegorz Bernat. W biegu na 300m był bezkonkurencyjny i zwyciężył z rekordem życiowym 36,51s. Wynik ten poprawił na Mistrzostwach Polski Juniorów - 36,45s - to  czas który dał Żorzaninowi w gronie o rok starszych rywali - V miejsce.

Złoty medal wywalczyła również Alicja Sicińska, która na Mistrzostwach Śląska Juniorów pierwsza przekroczyła linię mety na dystansie 1500m. Na tych samych Mistrzostwach Patryk Brząkalik zajął drugie miejsce w biegu na 800m. Na halowych zmaganiach „Czwórki” nie zabrakło brązowych medali – Dawid Luber zajął trzecie miejsce w biegu młodzików na 1000m – z nowym rekordem życiowym 3:00,10 i  Kamil Poloczek zdobył „brąz” w biegu seniorów na 400m.

Na wyróżnienie zasługują również zawodnicy : Daria Nowak, Julian Boronowski, Robert Łukasiak, Mateusz Lipka, Ola Jankowska, Hanna Szczypka i Mateusz Gałuszka , którzy nie zdobyli medali ale zajmowali czołowe miejsca i poprawiali rekordy życiowe.

Trenerem i opiekunem wszystkich zawodników jest Iwona Krupa. Wyniki świetnie rokujących lekkoatletów to w dużej mierze jej zasługa.

Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” Żory składa serdeczne podziękowania dla : Prezydenta Miasta Żory - Waldemara Sochy i Biura Doradcy Prezydenta ds. Polityki Promocji i Informacji, za pomoc w realizacji tego zadania.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0