UKS Salmo: R. Kolawa startował ze zmiennym szczęściem

Remigiusz Kolawa z UKS-u Salmo Żory walczył w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-latków

Na długim basenie w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-latków. W zawodach wziął udział zawodnik UKS Salmo Żory i uczeń pierwszej klasy Gimnazjum nr 4 Remigiusz Kolawa. W imprezie wystartowało 419 zawodników i zawodniczek z 112 klubów pływackich z całej Polski.

Remigiusz Kolawa startował ze zmiennym szczęściem w trzech konkurencjach. Najsłabiej zaprezentował się na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 28,21 i 58. miejsce. Drugi występ na dystansie 50 m stylem grzbietowym pozwolił na zajęcie 18. miejsca z czasem 31,75. Warto nadmienić, że Kolawie zabrakło 0,1 sekundy do zajęcia 16. miejsca i wystąpienia w finale B. Najlepszy wynik osiągnął na swoim koronnym dystansie 100 m stylem grzbietowym, gdzie w eliminacjach zajął 15. miejsce i wystąpił w finale B z siódmym czasem. Natomiast w finale B popłynął znakomicie poprawiając swój rekord życiowy i ostatecznie zajął 3. miejsce i z czasem 1:07,55. Ostatecznie został sklasyfikowany na 11. miejscu w Polsce, co można uważać za spory sukces.

Warto dodać, że zawody odbywały się na basenie 50 m i były pierwszą imprezą na długim basenie, w których Kolawa wziął udział.