UKS Salmo Żory kończy sezon z tytułami Mistrza i Wicemistrza Polski

2016-07-27, Autor: ps, źródło: MOSiR Żory
Podczas letnich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie w dniach 15-17 lipca, zawodnicy z rocznika 2001 spisali się na złoty i srebrny medal.

Sztafeta chłopców na dystansie 4x200 m już w pierwszy dzień mistrzostw zaznaczyła, że jest w wielkiej formie. Młodzi pływacy w składzie: Szymon Jaworski, Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski oraz Kacper Milbrant zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Natomiast w drugim dniu zawodów sztafeta w niezmienionym składzie sięgnęła po tytuł Wicemistrzów Polski na dystansie 4x100 m stylem dowolnym. Na zakończenie mistrzostw żorska sztafeta po zaciętym boju zajęła wysokie 4. miejsce na dystansie 4x100 m stylem zmiennym w następującym składzie: Jaworski, Uryga, Milbrant, Piotrowski.

Zawodnicy trenera Krzysztofa Kretka bardzo dobrze zaprezentowali się indywidualnie. Najlepiej spisali Szymon Jaworski oraz Kacper Milbrant. Szymon pięciokrotnie występował w finałach A. Zdobył tytuł Wicemistrza Polski na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz plasował się na następujących miejscach: 5, 6, 7, 8 (odpowiednio: 50 grzbiet, 100 dowolny, 50 dowolny, 100 motylek). Kacper Milbrant zajął 6. miejsce w Polsce na dystansie 400 m stylem zmiennym, był także w finale B na 100 m stylem motylkowym, ale został wycofany dla dobra sztafety.

Agnieszka Tomasiak zameldowała się w finałach B zajmując odpowiednio 18. miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz 20. miejsce na 200 m stylem motylkowym. Bartłomiej Uryga także zameldował się w finałach B w konkurencjach 50 m stylem klasycznym zajmując 20. miejsce i na 100 m stylem klasycznym plasując się również na 20. miejscu.

Ostatnim finalistą był Natan Piotrowski, który zajął 19. miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy z rocznika 2001, którzy brali udział w zawodach to: Alicja Lużyna, Monika Wagner, Kacper Cielecki i Olaf Pajączkowski. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

Tydzień wcześniej w Olsztynie (8-10 lipca) odbyły się letnie Mistrzostwa Polski zawodników 14-letnich. Żorski klub oraz Miasto Żory reprezentowali

Izabela Kusak i Piotr Ździebło.

Bardzo dobrze zaprezentował się Piotrek, który dostał się do finału A w konkurencji 200 m stylem zmiennym, a także wystąpił w finale B i zajął 13. miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym. Iza we wszystkich swoich startach pobiła swoje rekordy życiowe.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0