UKS Salmo Żory Mistrzem Polski w sztafecie chłopców

2016-03-11, Autor: ps, źródło: UKS Salmo Żory
Zawodnicy pływackiego klubu UKS Salmo Żory podczas zimowych Mistrzostw Polski 15-latków zdobyli niejeden medal. Na największe uznanie zasługuje złoto w sztafecie na 100 m stylem dowolnym.

Podczas zimowych Mistrzostw Polski 15-latków, które w dniach 4-6 marca odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, podopieczni trenera Krzysztofa Kretka sprawili wiele niespodzianek prezentując bardzo dobrą formę.

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem UKS-u Salmo Żory był niewątpliwie Szymon Jaworski. Ten młody żorzanin zachwycał swoimi występami pobijając rekord za rekordem. Potwierdził wysoką klasę zdobywając indywidualnie trzy tytuły Wicemistrza Polski w następujących konkurencjach: 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowy, a także brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym. Jego postawa przyczyniła się także do sukcesów sztafet.

Kolejny zawodnik żorskiego klubu to Kacper Milbrant. Indywidualnie zawodnik ten plasował się na wysokich miejscach w pierwszej dziesiątce w kraju. W konkurencji 50 m stylem grzbietowym zajął miejsce 7., na dystansie 200 m stylem motylkowym uplasował się na 8. miejscu, a na 200 m stylem grzbietowym był 9. Zawodnik ten wyraźnie skoncentrował się na walce o zwycięstwo w sztafecie.

Bartłomiej Uryga także pokazał swoją klasę sportową. Zawodnik ten poprawił swoje rekordy życiowe, a w silnie obsadzonych konkurencjach zajmował wysokie XI. miejsca w kraju na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym, natomiast Marcel Sadło wystąpił w finale B w konkurencji 100 m stylem klasycznym i zajął miejsce XVI.
O dobre wyniki walczyły także dziewczęta. Monika Wagner uplasowała się na XIV miejscu na dystansie 200 m stylem motylkowym, a Agnieszka Tomasiak wystąpiła w finale B w konkurencji 100 m stylem motylkowym i zajęła miejsce XVI.

Największe emocje wzbudziły rywalizacje sztafetowe. W piątek 4 marca, w godzinach wieczornych, na starcie zameldowała się sztafeta chłopców na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym. Pierwszy wystartował Szymon Jaworski, który wyprowadził sztafetę na prowadzenie. Po nim do boju wkroczyli Bartłomiej UrygaOlaf Pajączkowski - zawodnicy ci osiągają dobre czasy. Sztafeta znajdowała się na miejscu IV, po czym przyszła kolej na kolejnego pływaka - Kamil Milbrant po kapitalnej walce  przyprowadził sztafetę z wyśmienitym czasem na II miejsce, co oznaczało pierwszy tytuł wicemistrzowski dla UKS-u Salmo Żory.

Dzień później wystartowała sztafeta chłopców na 4 x 100 m stylem dowolnym. Zawodnicy stanęli do walki z najlepszymi pływakami w Polsce niezwykle skupieni i podobnie jak dzień wcześniej sztafetę otworzył Szymon Jaworski, następnie popłynęli Barłomiej Uryga, Olaf PajączkowskiKacper Milbrant. Po 3 minutach i 37 sekundach zawodnicy UKS Salmo Żory zdobyli...Mistrzostwo Polski!

Ostatniego dnia mistrzostw, w niedzielę, sztafeta popłynęła w niezmienionym składzie - tym razem na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym. Po zaciętej walce udało im się zdobyć kolejny tytuł wicemistrzowski przegrywając o 0,19 sekundy jedynie z Galicją Kraków. W ostatecznym rozrachunku UKS Salmo Żory zajął VI miejsce w kraju na 147 klubów biorących udział w mistrzostwach.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0