UKS Salmo Żory nie zwalnia tempa i po raz kolejny zostaje najlepszym klubem na Śląsku

2015-05-25, Autor: mkor, źródło: mat. pras.

Zawodnicy UKS Salmo Żory dużymi krokami wkraczają w „duży pływacki świat”. Uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Żorach uczestniczyli w ostatnich dniach w Grand-Prix Polski oraz w ostatniej, IV rundzie Ligi Klubów Śląskich.

Najpierw żorscy pływacy uczestniczyli w Grand-Prix Polski w Opolu jako najmłodsza grupa zawodników. Zawody te to kolejny krok w przygotowaniach do letnich Mistrzostw Polski. Pod okiem trenera Krzysztofa Kreta zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki. Szymon Jaworski zajął pierwsze miejsce na 100m stylem dowolnym, 200m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, oraz drugie miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym i trzecie miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym. Szymon zajął także III miejsce w generalnej klasyfikacji punktów FINA wśród 14-latków.

Kacper Milbrant stanął na drugim miejscu podium na dystansie 100m stylem grzbietowym i zajął trzecie miejsce w konkurencjach: 50m stylem grzbietowym i 200m stylem grzbietowym. Bartłomiej Uryga wygrał konkurencję 100m stylem klasycznym, a Marcel Sadło musiał zadowolić się ostatnim miejscem podium na dystansie 200m stylem klasycznym. Agnieszka Tomasiak zajęła drugie miejsce na 50m stylem motylkowym, z kolei Kacper Cielecki znalazł się dopiero na dziesiątym miejscu w tej samej konkurencji.

Żorscy pływacy parę dni później stali się najlepszym klubem na Śląsku wśród 14-latków i uczynili to trzeci raz z rzędu. Oprócz tego wśród najlepszej szóstki pływaków w województwie znalazło się czterech z Żor, a mianowicie:  (I miejsce) Szymon Jaworski, (III) Kacper Milbrant, (IV) Bartłomiej Uryga i (VI) Marcel Sadło. Remik Kolawa w najstarszej kategorii wiekowej po IV rundach zajął trzecie miejsce. Imponująco przedstawiają się wyniki z ostatniej edycji ligi:

Remik Kolawa – I miejsce 100m stylem grzbietowym

Szymon Jaworski – I miejsce 100m stylem grzbietowym i II miejsce 200m stylem zmiennym

Kacper Milbrant – II miejsce 100m stylem grzbietowym oraz II miejsce 100m stylem motylkowym

Marcel Sadło – II miejsce 100m stylem klasycznym i III miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym

Bartłomiej Uryga – III miejsce 100m stylem klasycznym

Monika Wagner – III miejsce 100m stylem motylkowym

Sztafeta chłopców 4 x 50m stylem dowolnym po raz kolejny nie miała sobie równych i zajęła pierwszy stopień podium (skład: Sadło, Jaworski, Uryga, Milbrant). Z kolei sztafeta dziewczyn 4 x 50m stylem dowolnym zajęła miejsce piąte (skład: Tomasiak, Wagner, Lużyna, Pichnar S.). Sztafeta mieszana 8 x 50m stylem dowolnym zajęła miejsce drugie miejsce (skład; Kałuża, Uryga, Lużyna, Sadło, Wagner, Milbrant, Tomasiak, Jaworski).

Indywidualnie występowali również: Agnieszka Tomasiak, Alicja Łużyna, Patrycja Kałuża, Kacper Cielecki, Natan Piotrowski, Sylwia Pichnar, Filip Pichnar, Rafał KrystPatryk Figas.

WIELOBOJE ROCZNIKA 2004 I 2005

W ostatnich dniach odbywały się również Drużynowe Wieloboje Pływackie rocznika 2004 w Radlinie. W zawodach wzięło udział 15 zawodników UKS Salmo Żory, którzy spisali się wspaniale pobijając swoje rekordy życiowe i zajmując czwarte miejsce w punktacji klubowej. Doskonale zaprezentował się Jakub Śliwka, który zajął drugie miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym oraz sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym, która zajęła najniższy stopień podium (w składzie Weronika Fira, Julia Kostrzewska, Nadia Lala, Julia Olma).

W Gliwicach odbywał się również Drużynowy Wielobój Pływacki jednak brał w nim udział rocznik 2005. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników i ostatecznie żorscy pływacy zajęli siódme miejsce w punktacji klubowej. Świetnie popłynęła Wiktoria Trzeciak, zajmując drugie miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0